Nvidia verder omhoog op terughoudend Wall Street, Apple verliest
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen maandag wat gas terug na de recordstanden op de koersenborden afgelopen vrijdag. Ook namen ze een afwachtende houding aan in aanloop naar belangrijke cijfers over de economie later deze week. Apple werd 2,5 procent lager gezet nadat het Amerikaanse techconcern een boete had gekregen van de Europese Unie van ruim 1,8 miljard euro.
Apple hindert volgens de Europese Commissie muziekstreamingsdiensten als Spotify om goedkopere abonnementen aan te bieden buiten Apple om. Daarmee misbruikt het bedrijf de macht die het heeft met zijn appwinkel voor iPhones en iPads. De forse boete is de eerste die de EU Apple oplegt.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 38.989,83 punten. De breder samengestelde S&P 500-index verloor 0,1 procent op 5130,95 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,4 procent omlaag tot 16.207,51 punten. De S&P 500 en de Nasdaq eindigden vrijdag op recordstanden door het optimisme in de techsector over de toekomst van kunstmatige intelligentie (AI).
Nvidia
Aandelen Nvidia werden 3,6 procent meer waard. De Amerikaanse AI-chipfabrikant sloot vrijdag al voor het eerst met een beurswaarde van boven de 2 biljoen dollar. Nvidia haalde daarmee het Saudische staatsoliebedrijf Aramco in als het op twee na waardevolste beursbedrijf ter wereld. Eerder haalde Nvidia Google-moeder Alphabet al in als de op twee na grootste beursgenoteerde onderneming in de Verenigde Staten. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.
Super Micro Computer schoot bijna 19 procent omhoog. Het hoogwaardige technologiebedrijf, dat later deze maand wordt opgenomen in de S&P 500, steeg in de afgelopen twaalf maanden met meer dan 1000 procent.
Cryptobeurs
Macy's klom bijna 14 procent. De investeringsbedrijven Arkhouse en Brigade Capital hebben hun bod op de warenhuisketen verhoogd naar 6,6 miljard dollar. Het nieuwe bod biedt een overnamepremie van dik 33 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. In december wees Macy's, dat ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, een bod van 5,8 miljard dollar af. Het bedrijf verklaarde het nieuwe voorstel te bestuderen.
Coinbase werd ruim 11 procent meer waard. De cryptobeurs bleef profiteren van de aanhoudende stijging van de bitcoin. Ook cryptoplatforms Marathon Digital en Riot Platforms gingen omhoog en klommen respectievelijk 4,8 procent en 6,7 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
4 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
4 uur geleden