Nvidia verder omhoog op terughoudend Wall Street, Apple verliest
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street namen maandag wat gas terug na de recordstanden op de koersenborden afgelopen vrijdag. Ook namen ze een afwachtende houding aan in aanloop naar belangrijke cijfers over de economie later deze week. Apple werd 2,5 procent lager gezet nadat het Amerikaanse techconcern een boete had gekregen van de Europese Unie van ruim 1,8 miljard euro.
Apple hindert volgens de Europese Commissie muziekstreamingsdiensten als Spotify om goedkopere abonnementen aan te bieden buiten Apple om. Daarmee misbruikt het bedrijf de macht die het heeft met zijn appwinkel voor iPhones en iPads. De forse boete is de eerste die de EU Apple oplegt.
De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 38.989,83 punten. De breder samengestelde S&P 500-index verloor 0,1 procent op 5130,95 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,4 procent omlaag tot 16.207,51 punten. De S&P 500 en de Nasdaq eindigden vrijdag op recordstanden door het optimisme in de techsector over de toekomst van kunstmatige intelligentie (AI).
Nvidia
Aandelen Nvidia werden 3,6 procent meer waard. De Amerikaanse AI-chipfabrikant sloot vrijdag al voor het eerst met een beurswaarde van boven de 2 biljoen dollar. Nvidia haalde daarmee het Saudische staatsoliebedrijf Aramco in als het op twee na waardevolste beursbedrijf ter wereld. Eerder haalde Nvidia Google-moeder Alphabet al in als de op twee na grootste beursgenoteerde onderneming in de Verenigde Staten. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.
Super Micro Computer schoot bijna 19 procent omhoog. Het hoogwaardige technologiebedrijf, dat later deze maand wordt opgenomen in de S&P 500, steeg in de afgelopen twaalf maanden met meer dan 1000 procent.
Cryptobeurs
Macy's klom bijna 14 procent. De investeringsbedrijven Arkhouse en Brigade Capital hebben hun bod op de warenhuisketen verhoogd naar 6,6 miljard dollar. Het nieuwe bod biedt een overnamepremie van dik 33 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. In december wees Macy's, dat ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, een bod van 5,8 miljard dollar af. Het bedrijf verklaarde het nieuwe voorstel te bestuderen.
Coinbase werd ruim 11 procent meer waard. De cryptobeurs bleef profiteren van de aanhoudende stijging van de bitcoin. Ook cryptoplatforms Marathon Digital en Riot Platforms gingen omhoog en klommen respectievelijk 4,8 procent en 6,7 procent.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
5 uur geleden