Nvidia trekt techsector omlaag op negatief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse techsector stond woensdag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York onder druk door nieuwe Amerikaanse beperkingen voor AI-chipbedrijf Nvidia bij de export naar China. Nvidia waarschuwde dat dit het bedrijf miljarden kost. Het concern moet hierdoor ongeveer 5,5 miljard dollar afboeken in het huidige kwartaal, vanwege voorraden en verplichtingen met betrekking tot chips.
Het aandeel Nvidia ging kort na de opening 6,2 procent omlaag. De branchegenoten Advanced Micro Devices (AMD), Broadcom en Micron Technology verloren tot 7,3 procent. Nvidia is wereldwijd de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en het concern was de grote aanjager van de AI-rally op de beurzen vorig jaar.
De Dow-Jonesindex stond kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 40.251 punten. De hoofdindex, die bestaat uit dertig van de grootste Amerikaanse bedrijven, eindigde dinsdag al op verlies. De breder samengestelde S&P 500-index zakte 1 procent tot 5344 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent op 16.509 punten.
Luchtvaart in de plus
United Airlines werd 2,6 procent meer waard na de publicatie van meevallende vooruitzichten voor dit jaar. De sectorgenoten Delta Air Lines en American Airlines konden meeprofiteren van dit nieuws en stegen tot 2 procent.
De beurshandel wordt al weken gedomineerd door het grillige handelsbeleid van president Trump. Een van zijn laatste maatregelen is een onderzoek naar nieuwe importheffingen op alle belangrijke grondstoffen, zoals lithium, kobalt en nikkel. Daarmee wil hij de afhankelijkheid van China verminderen, het land dat de wereldwijde productie van deze kritieke mineralen domineert. De spanningen tussen de twee grootste economieën ter wereld lopen steeds verder op sinds Trump importheffingen aankondigde voor veel landen.
Detailhandel
Op het macro-economische vlak werd woensdag bekend dat de Amerikaanse detailhandelsverkopen in maart met 1,4 procent zijn gestegen. Dit is in lijn met de verwachtingen. Consumenten gaven vooral meer uit aan auto's en elektronica, waarmee zij zich leken voor te bereiden op de effecten van de Amerikaanse importheffing.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
28 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.
3 uur geleden