Nvidia trekt techsector omlaag op negatief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse techsector stond woensdag bij de opening van de aandelenbeurzen in New York onder druk door nieuwe Amerikaanse beperkingen voor AI-chipbedrijf Nvidia bij de export naar China. Nvidia waarschuwde dat dit het bedrijf miljarden kost. Het concern moet hierdoor ongeveer 5,5 miljard dollar afboeken in het huidige kwartaal, vanwege voorraden en verplichtingen met betrekking tot chips.
Het aandeel Nvidia ging kort na de opening 6,2 procent omlaag. De branchegenoten Advanced Micro Devices (AMD), Broadcom en Micron Technology verloren tot 7,3 procent. Nvidia is wereldwijd de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en het concern was de grote aanjager van de AI-rally op de beurzen vorig jaar.
De Dow-Jonesindex stond kort na opening van de markt 0,3 procent lager op 40.251 punten. De hoofdindex, die bestaat uit dertig van de grootste Amerikaanse bedrijven, eindigde dinsdag al op verlies. De breder samengestelde S&P 500-index zakte 1 procent tot 5344 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent op 16.509 punten.
Luchtvaart in de plus
United Airlines werd 2,6 procent meer waard na de publicatie van meevallende vooruitzichten voor dit jaar. De sectorgenoten Delta Air Lines en American Airlines konden meeprofiteren van dit nieuws en stegen tot 2 procent.
De beurshandel wordt al weken gedomineerd door het grillige handelsbeleid van president Trump. Een van zijn laatste maatregelen is een onderzoek naar nieuwe importheffingen op alle belangrijke grondstoffen, zoals lithium, kobalt en nikkel. Daarmee wil hij de afhankelijkheid van China verminderen, het land dat de wereldwijde productie van deze kritieke mineralen domineert. De spanningen tussen de twee grootste economieën ter wereld lopen steeds verder op sinds Trump importheffingen aankondigde voor veel landen.
Detailhandel
Op het macro-economische vlak werd woensdag bekend dat de Amerikaanse detailhandelsverkopen in maart met 1,4 procent zijn gestegen. Dit is in lijn met de verwachtingen. Consumenten gaven vooral meer uit aan auto's en elektronica, waarmee zij zich leken voor te bereiden op de effecten van de Amerikaanse importheffing.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
1 minuut geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
39 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
3 uur geleden