Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten

Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag met een plus de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) komt woensdag na het sluiten van de Amerikaanse aandelenbeurs met zijn resultaten en de verwachtingen zijn hooggespannen. De cijfers van Nvidia zullen waarschijnlijk de stemming op de beursvloeren voor de komende tijd bepalen. Het aandeel steeg 4,9 procent.

Het Amerikaanse Nvidia is de belangrijkste leverancier van AI-chips ter wereld en de grote aanjager van de koersrally in de chip- en techsector op de beurzen dit jaar. Het bedrijf begon als ontwikkelaar van grafische kaarten voor de game-industrie. Die processoren moeten voor realistische effecten veel rekenkracht hebben. Na aanpassingen maakte Nvidia deze chips geschikt voor andere toepassingen, die vervolgens uitkomst boden voor de verwerking van grote hoeveelheden data bij zelflerende AI-systemen.

De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,3 procent lager op 43.268,94 punten. De brede S&P 500 eindigde 0,4 procent hoger op 5916,98 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1 procent tot 18.987,47 punten.

Wall Street ontdeed zich gedurende de handelsdag dinsdag van de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De stemming was aanvankelijk negatief nadat Oekraïense troepen een langeafstandsraket hadden afgevuurd op het grensgebied van Rusland.

Een van de sterkste stijgers in New York was Super Micro Computers. Beleggers waren te spreken over de aankondiging dat de Amerikaanse serverfabrikant in BDO een nieuwe accountant heeft gevonden. Ook heeft het bedrijf een plan ingediend bij techbeurs Nasdaq om zijn beursnotering te behouden. Het aandeel maakte een opmars van dik 34 procent.

Alphabet klom 1,6 procent. Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil het moederbedrijf van Google dwingen haar Chrome-browser te verkopen. Een rechter in de Verenigde Staten oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op onlinezoekopdrachten. Als de verkoop doorgaat, zou hiermee tot wel 20 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.

De euro was 1,0595 dollar waard, tegen 1,0579 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 69,59 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,42 dollar.

Meer uit Financieel

Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdag een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

23 minuten geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

33 minuten geleden
Amerikaanse regering mag banden met AI-bedrijf niet verbreken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.

1 uur geleden
Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

9 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

11 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

12 uur geleden