Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten
NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag met een plus de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) komt woensdag na het sluiten van de Amerikaanse aandelenbeurs met zijn resultaten en de verwachtingen zijn hooggespannen. De cijfers van Nvidia zullen waarschijnlijk de stemming op de beursvloeren voor de komende tijd bepalen. Het aandeel steeg 4,9 procent.
Het Amerikaanse Nvidia is de belangrijkste leverancier van AI-chips ter wereld en de grote aanjager van de koersrally in de chip- en techsector op de beurzen dit jaar. Het bedrijf begon als ontwikkelaar van grafische kaarten voor de game-industrie. Die processoren moeten voor realistische effecten veel rekenkracht hebben. Na aanpassingen maakte Nvidia deze chips geschikt voor andere toepassingen, die vervolgens uitkomst boden voor de verwerking van grote hoeveelheden data bij zelflerende AI-systemen.
De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,3 procent lager op 43.268,94 punten. De brede S&P 500 eindigde 0,4 procent hoger op 5916,98 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1 procent tot 18.987,47 punten.
Wall Street ontdeed zich gedurende de handelsdag dinsdag van de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De stemming was aanvankelijk negatief nadat Oekraïense troepen een langeafstandsraket hadden afgevuurd op het grensgebied van Rusland.
Een van de sterkste stijgers in New York was Super Micro Computers. Beleggers waren te spreken over de aankondiging dat de Amerikaanse serverfabrikant in BDO een nieuwe accountant heeft gevonden. Ook heeft het bedrijf een plan ingediend bij techbeurs Nasdaq om zijn beursnotering te behouden. Het aandeel maakte een opmars van dik 34 procent.
Alphabet klom 1,6 procent. Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil het moederbedrijf van Google dwingen haar Chrome-browser te verkopen. Een rechter in de Verenigde Staten oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op onlinezoekopdrachten. Als de verkoop doorgaat, zou hiermee tot wel 20 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.
De euro was 1,0595 dollar waard, tegen 1,0579 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 69,59 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,42 dollar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
6 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
9 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
10 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden