Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten

Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag met een plus de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) komt woensdag na het sluiten van de Amerikaanse aandelenbeurs met zijn resultaten en de verwachtingen zijn hooggespannen. De cijfers van Nvidia zullen waarschijnlijk de stemming op de beursvloeren voor de komende tijd bepalen. Het aandeel steeg 4,9 procent.

Het Amerikaanse Nvidia is de belangrijkste leverancier van AI-chips ter wereld en de grote aanjager van de koersrally in de chip- en techsector op de beurzen dit jaar. Het bedrijf begon als ontwikkelaar van grafische kaarten voor de game-industrie. Die processoren moeten voor realistische effecten veel rekenkracht hebben. Na aanpassingen maakte Nvidia deze chips geschikt voor andere toepassingen, die vervolgens uitkomst boden voor de verwerking van grote hoeveelheden data bij zelflerende AI-systemen.

De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,3 procent lager op 43.268,94 punten. De brede S&P 500 eindigde 0,4 procent hoger op 5916,98 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1 procent tot 18.987,47 punten.

Wall Street ontdeed zich gedurende de handelsdag dinsdag van de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De stemming was aanvankelijk negatief nadat Oekraïense troepen een langeafstandsraket hadden afgevuurd op het grensgebied van Rusland.

Een van de sterkste stijgers in New York was Super Micro Computers. Beleggers waren te spreken over de aankondiging dat de Amerikaanse serverfabrikant in BDO een nieuwe accountant heeft gevonden. Ook heeft het bedrijf een plan ingediend bij techbeurs Nasdaq om zijn beursnotering te behouden. Het aandeel maakte een opmars van dik 34 procent.

Alphabet klom 1,6 procent. Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil het moederbedrijf van Google dwingen haar Chrome-browser te verkopen. Een rechter in de Verenigde Staten oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op onlinezoekopdrachten. Als de verkoop doorgaat, zou hiermee tot wel 20 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.

De euro was 1,0595 dollar waard, tegen 1,0579 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 69,59 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,42 dollar.

Meer uit Financieel

Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

3 minuten geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

19 minuten geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

34 minuten geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

10 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

11 uur geleden