Nvidia stijgt op Wall Street in aanloop naar resultaten
NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag met een plus de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) komt woensdag na het sluiten van de Amerikaanse aandelenbeurs met zijn resultaten en de verwachtingen zijn hooggespannen. De cijfers van Nvidia zullen waarschijnlijk de stemming op de beursvloeren voor de komende tijd bepalen. Het aandeel steeg 4,9 procent.
Het Amerikaanse Nvidia is de belangrijkste leverancier van AI-chips ter wereld en de grote aanjager van de koersrally in de chip- en techsector op de beurzen dit jaar. Het bedrijf begon als ontwikkelaar van grafische kaarten voor de game-industrie. Die processoren moeten voor realistische effecten veel rekenkracht hebben. Na aanpassingen maakte Nvidia deze chips geschikt voor andere toepassingen, die vervolgens uitkomst boden voor de verwerking van grote hoeveelheden data bij zelflerende AI-systemen.
De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,3 procent lager op 43.268,94 punten. De brede S&P 500 eindigde 0,4 procent hoger op 5916,98 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1 procent tot 18.987,47 punten.
Wall Street ontdeed zich gedurende de handelsdag dinsdag van de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De stemming was aanvankelijk negatief nadat Oekraïense troepen een langeafstandsraket hadden afgevuurd op het grensgebied van Rusland.
Een van de sterkste stijgers in New York was Super Micro Computers. Beleggers waren te spreken over de aankondiging dat de Amerikaanse serverfabrikant in BDO een nieuwe accountant heeft gevonden. Ook heeft het bedrijf een plan ingediend bij techbeurs Nasdaq om zijn beursnotering te behouden. Het aandeel maakte een opmars van dik 34 procent.
Alphabet klom 1,6 procent. Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil het moederbedrijf van Google dwingen haar Chrome-browser te verkopen. Een rechter in de Verenigde Staten oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op onlinezoekopdrachten. Als de verkoop doorgaat, zou hiermee tot wel 20 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.
De euro was 1,0595 dollar waard, tegen 1,0579 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 69,59 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 73,42 dollar.
Meer uit Financieel
AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
9 uur geleden