Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China
NEW YORK (ANP) - Nvidia is maandag lager de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden. Het aandeel zakte 2,6 procent.
Het onderzoek richt zich onder meer op de overname van het Israëlisch-Amerikaanse chipbedrijf Mellanox Technologies in 2020. Beijing keurde de overname ter waarde van 7 miljard dollar goed, op voorwaarde dat Nvidia Chinese bedrijven niet zou discrimineren. Zo is afgesproken dat Mellanox informatie over nieuwe producten binnen negentig dagen nadat deze beschikbaar waren gesteld aan Nvidia, ook aan concurrenten moest verstrekken.
De algehele stemming op Wall Street was verder negatief. Beleggers wachten op nieuwe inflatiegegevens die woensdag naar buiten komen. Zij hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Federal Reserve om de rente volgende week verder te verlagen. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag in New York 0,5 procent lager op 44.401,93 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,6 procent tot 6052,85 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 19.736,69 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag nog op nieuwe recordstanden.
Mondelēz
Mondelēz daalde 2,3 procent. Het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo overweegt branchegenoot Hershey over te nemen. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens hen bevonden de onderhandelingen zich nog in een vroeg stadium en is het niet zeker of deze tot een deal zouden leiden. Hershey dat onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, steeg 10,9 procent.
Alphabet won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Google heeft een quantumcomputer onthuld die slechts vijf minuten nodig heeft om een probleem op te lossen waar een reguliere supercomputer 10 septiljoen jaar (een 1 met 42 nullen) over doet, langer dan de leeftijd van het heelal.
GSK steeg 4,1 procent. Uit een studie is naar voren gekomen dat een geneesmiddel van de Britse farmaceut de kans op overlijden aan een ongeneeslijke vorm van bloedkanker aanzienlijk verlaagt. Het middel werd twee jaar geleden van de markt gehaald, GSK vraagt nu toestemming om het middel opnieuw op de markt te brengen. Blenrep zou tegen 2031 potentieel het best verkopende medicijn van het bedrijf kunnen worden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden