Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

NEW YORK (ANP) - Nvidia is maandag lager de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden. Het aandeel zakte 2,6 procent.

Het onderzoek richt zich onder meer op de overname van het Israëlisch-Amerikaanse chipbedrijf Mellanox Technologies in 2020. Beijing keurde de overname ter waarde van 7 miljard dollar goed, op voorwaarde dat Nvidia Chinese bedrijven niet zou discrimineren. Zo is afgesproken dat Mellanox informatie over nieuwe producten binnen negentig dagen nadat deze beschikbaar waren gesteld aan Nvidia, ook aan concurrenten moest verstrekken.

De algehele stemming op Wall Street was verder negatief. Beleggers wachten op nieuwe inflatiegegevens die woensdag naar buiten komen. Zij hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Federal Reserve om de rente volgende week verder te verlagen. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag in New York 0,5 procent lager op 44.401,93 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,6 procent tot 6052,85 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 19.736,69 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag nog op nieuwe recordstanden.

Mondelēz

Mondelēz daalde 2,3 procent. Het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo overweegt branchegenoot Hershey over te nemen. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens hen bevonden de onderhandelingen zich nog in een vroeg stadium en is het niet zeker of deze tot een deal zouden leiden. Hershey dat onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, steeg 10,9 procent.

Alphabet won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Google heeft een quantumcomputer onthuld die slechts vijf minuten nodig heeft om een probleem op te lossen waar een reguliere supercomputer 10 septiljoen jaar (een 1 met 42 nullen) over doet, langer dan de leeftijd van het heelal.

GSK steeg 4,1 procent. Uit een studie is naar voren gekomen dat een geneesmiddel van de Britse farmaceut de kans op overlijden aan een ongeneeslijke vorm van bloedkanker aanzienlijk verlaagt. Het middel werd twee jaar geleden van de markt gehaald, GSK vraagt nu toestemming om het middel opnieuw op de markt te brengen. Blenrep zou tegen 2031 potentieel het best verkopende medicijn van het bedrijf kunnen worden.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

10 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

10 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

13 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

16 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

17 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden