Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

NEW YORK (ANP) - Nvidia is maandag lager de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden. Het aandeel zakte 2,6 procent.

Het onderzoek richt zich onder meer op de overname van het Israëlisch-Amerikaanse chipbedrijf Mellanox Technologies in 2020. Beijing keurde de overname ter waarde van 7 miljard dollar goed, op voorwaarde dat Nvidia Chinese bedrijven niet zou discrimineren. Zo is afgesproken dat Mellanox informatie over nieuwe producten binnen negentig dagen nadat deze beschikbaar waren gesteld aan Nvidia, ook aan concurrenten moest verstrekken.

De algehele stemming op Wall Street was verder negatief. Beleggers wachten op nieuwe inflatiegegevens die woensdag naar buiten komen. Zij hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Federal Reserve om de rente volgende week verder te verlagen. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag in New York 0,5 procent lager op 44.401,93 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,6 procent tot 6052,85 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 19.736,69 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag nog op nieuwe recordstanden.

Mondelēz

Mondelēz daalde 2,3 procent. Het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo overweegt branchegenoot Hershey over te nemen. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens hen bevonden de onderhandelingen zich nog in een vroeg stadium en is het niet zeker of deze tot een deal zouden leiden. Hershey dat onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, steeg 10,9 procent.

Alphabet won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Google heeft een quantumcomputer onthuld die slechts vijf minuten nodig heeft om een probleem op te lossen waar een reguliere supercomputer 10 septiljoen jaar (een 1 met 42 nullen) over doet, langer dan de leeftijd van het heelal.

GSK steeg 4,1 procent. Uit een studie is naar voren gekomen dat een geneesmiddel van de Britse farmaceut de kans op overlijden aan een ongeneeslijke vorm van bloedkanker aanzienlijk verlaagt. Het middel werd twee jaar geleden van de markt gehaald, GSK vraagt nu toestemming om het middel opnieuw op de markt te brengen. Blenrep zou tegen 2031 potentieel het best verkopende medicijn van het bedrijf kunnen worden.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

3 uur geleden
Vervoer van en naar haven Rotterdam via de Rijn neemt verder af

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.

4 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig door afnemende hoop op Iran-deal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.

5 uur geleden
TenneT verwacht woensdag minder zonne-energie om eclips

ARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.

5 uur geleden
Nederland heeft minder last van laagwater dan Duitsland, zegt ING

ZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.

7 uur geleden
KLM past catering op Europese vluchten aan

AMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.

8 uur geleden
Glastuinbouw Delfland moet nog zeker dagen wachten op extra water

ZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.

8 uur geleden