Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China
NEW YORK (ANP) - Nvidia is maandag lager de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden. Het aandeel zakte 2,6 procent.
Het onderzoek richt zich onder meer op de overname van het Israëlisch-Amerikaanse chipbedrijf Mellanox Technologies in 2020. Beijing keurde de overname ter waarde van 7 miljard dollar goed, op voorwaarde dat Nvidia Chinese bedrijven niet zou discrimineren. Zo is afgesproken dat Mellanox informatie over nieuwe producten binnen negentig dagen nadat deze beschikbaar waren gesteld aan Nvidia, ook aan concurrenten moest verstrekken.
De algehele stemming op Wall Street was verder negatief. Beleggers wachten op nieuwe inflatiegegevens die woensdag naar buiten komen. Zij hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Federal Reserve om de rente volgende week verder te verlagen. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag in New York 0,5 procent lager op 44.401,93 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,6 procent tot 6052,85 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 19.736,69 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag nog op nieuwe recordstanden.
Mondelēz
Mondelēz daalde 2,3 procent. Het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo overweegt branchegenoot Hershey over te nemen. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens hen bevonden de onderhandelingen zich nog in een vroeg stadium en is het niet zeker of deze tot een deal zouden leiden. Hershey dat onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, steeg 10,9 procent.
Alphabet won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Google heeft een quantumcomputer onthuld die slechts vijf minuten nodig heeft om een probleem op te lossen waar een reguliere supercomputer 10 septiljoen jaar (een 1 met 42 nullen) over doet, langer dan de leeftijd van het heelal.
GSK steeg 4,1 procent. Uit een studie is naar voren gekomen dat een geneesmiddel van de Britse farmaceut de kans op overlijden aan een ongeneeslijke vorm van bloedkanker aanzienlijk verlaagt. Het middel werd twee jaar geleden van de markt gehaald, GSK vraagt nu toestemming om het middel opnieuw op de markt te brengen. Blenrep zou tegen 2031 potentieel het best verkopende medicijn van het bedrijf kunnen worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden