Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

Nvidia sluit lager op Wall Street na concurrentieonderzoek China

NEW YORK (ANP) - Nvidia is maandag lager de handel uitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. De Chinese markttoezichthouder is een onderzoek gestart naar de fabrikant van chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Aanleiding zijn vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels in het land heeft overtreden. Het aandeel zakte 2,6 procent.

Het onderzoek richt zich onder meer op de overname van het Israëlisch-Amerikaanse chipbedrijf Mellanox Technologies in 2020. Beijing keurde de overname ter waarde van 7 miljard dollar goed, op voorwaarde dat Nvidia Chinese bedrijven niet zou discrimineren. Zo is afgesproken dat Mellanox informatie over nieuwe producten binnen negentig dagen nadat deze beschikbaar waren gesteld aan Nvidia, ook aan concurrenten moest verstrekken.

De algehele stemming op Wall Street was verder negatief. Beleggers wachten op nieuwe inflatiegegevens die woensdag naar buiten komen. Zij hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de Federal Reserve om de rente volgende week verder te verlagen. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag in New York 0,5 procent lager op 44.401,93 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,6 procent tot 6052,85 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 19.736,69 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag nog op nieuwe recordstanden.

Mondelēz

Mondelēz daalde 2,3 procent. Het moederbedrijf van merken als Milka, Côte d'Or en Oreo overweegt branchegenoot Hershey over te nemen. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Volgens hen bevonden de onderhandelingen zich nog in een vroeg stadium en is het niet zeker of deze tot een deal zouden leiden. Hershey dat onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, steeg 10,9 procent.

Alphabet won 0,4 procent. Het moederbedrijf van Google heeft een quantumcomputer onthuld die slechts vijf minuten nodig heeft om een probleem op te lossen waar een reguliere supercomputer 10 septiljoen jaar (een 1 met 42 nullen) over doet, langer dan de leeftijd van het heelal.

GSK steeg 4,1 procent. Uit een studie is naar voren gekomen dat een geneesmiddel van de Britse farmaceut de kans op overlijden aan een ongeneeslijke vorm van bloedkanker aanzienlijk verlaagt. Het middel werd twee jaar geleden van de markt gehaald, GSK vraagt nu toestemming om het middel opnieuw op de markt te brengen. Blenrep zou tegen 2031 potentieel het best verkopende medicijn van het bedrijf kunnen worden.

Meer uit Financieel

IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

6 minuten geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

35 minuten geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

35 minuten geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

1 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

2 uur geleden
Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

2 uur geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

3 uur geleden