Nvidia sleurt techsector mee omlaag op verdeeld Wall Street
NEW YORK (ANP) - Beleggers in de technologiesector op Wall Street verzilverden maandag een deel van hun winsten nadat beurslieveling Nvidia opnieuw hard omlaag ging. Dit voedde speculaties dat het even voorbij is met de koersopmars van snelgroeiende techbedrijven. Nvidia, leverancier van AI-chips, eindigde de eerste handelsdag van de week met een 6,7 procent lagere koers. Donderdag en vrijdag ging het aandeel ook al flink omlaag.
Het aandeel is dit jaar nog altijd zo'n 140 procent in waarde gestegen en was vorige week nog even het waardevolste bedrijf ter wereld. Mede door de koersdaling van Nvidia, verloor de S&P 500-index 0,3 procent op 5447,87 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,1 procent tot 17.496,82 punten. De Dow-Jonesindex ging wel omhoog, met 0,7 procent tot 39.411,21 punten. De Amerikaanse beurzen schommelen nog altijd rond recordniveaus.
Naast Nvidia, gingen ook techbedrijven al Super Micro Computer (min 8,7 procent) en Qualcomm (min 5,5 procent) stevig omlaag.
Apple
Aandelen Apple gingen 0,3 procent omhoog, ondanks een dreigende boete van de Europese Commissie. Volgens de concurrentiewaakhond schendt de iPhone-maker met zijn App Store de EU-regels die de macht van grote internetplatforms moeten beteugelen. Als Apple die voorlopige conclusie niet kan weerleggen, dreigt een miljardenboete voor het techbedrijf.
Beleggers kijken deze week verder vooral uit naar een belangrijk inflatiecijfer voor de Federal Reserve, dat vrijdag verschijnt. Dat cijfer speelt een grote rol in het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Ook komen pakketbezorger FedEx (plus 1,7 procent) en sportmerk Nike (onveranderd) later deze week met resultaten.
Boeing won 1,3 procent. Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
4 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
5 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
7 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
9 uur geleden