Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia onderzoekt cyberaanvaal op eigen IT-systemen

Nvidia onderzoekt cyberaanvaal op eigen IT-systemen

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia onderzoekt een aanval op zijn ICT-systemen, zo bevestigt het bedrijf na berichtgeving van de Britse krant The Telegraph. Volgens het dagblad zijn door de cyberaanval delen van het bedrijf al twee dagen offline. Het Amerikaanse halfgeleiderbedrijf zegt dat de bedrijfsvoering nog gewoon doorgaat.

De aanval komt te midden van een oorlog tussen Rusland en Oekraïne die ook met cyberaanvallen wordt uitgevochten. Maar een ingewijde laat aan persbureau Bloomberg weten dat het waarschijnlijk om een aanval met gijzelsoftware gaat die geen verband houdt met het gewapende conflict.

Nvidia is met een beurswaarde van ruim 600 miljard dollar een van de waardevolste chipbedrijven. De onderneming is bekend geworden met zijn grafische kaarten die voor goed werkende effecten bij computerspellen zorgen. Inmiddels ontwikkelt het techbedrijf veel geavanceerde halfgeleiders die nodig zijn voor kunstmatige intelligentie, zelfsturende auto's en robotica.

Meer uit Financieel

Hoekstra: oneerlijke concurrentie speelt rol bij EU-herziening

BRUSSEL (ANP) - De herziening van het emissiehandelssysteem van de EU is onder meer nodig vanwege oneerlijke concurrentie vanuit de rest van de wereld, aldus Eurocommissaris Wopke Hoekstra. In het voorstel krijgt de industrie langer de tijd om haar uitstoot terug te dringen. Maar er staat ook in dat de helft van het geld dat wordt opgehaald via het emissiehandelssysteem moet worden geïnvesteerd om de industrie te verduurzamen.

13 minuten geleden
Natuur & Milieu: plan Brussel benadeelt duurzame bedrijven

UTRECHT (ANP) - De Europese Commissie zet met de herziening van het emissiehandelssysteem (ETS) "de handrem op de verduurzaming van de industrie", stelt Natuur & Milieu. Volgens de milieuorganisatie worden bedrijven die vooroplopen met verduurzaming erdoor benadeeld en profiteren juist de bedrijven die "de omslag jarenlang hebben uitgesteld".

30 minuten geleden
Problemen met toelevering remmen defensie- en luchtvaartindustrie

LOS ANGELES (ANP) - Het aantal leveringen in de luchtvaart-, ruimte- en defensie-industrie blijft achter bij de bestellingen en die kloof wordt steeds groter. Het grootste obstakel voor de productie zijn beperkingen in de toeleveringsketen, stelt adviesbureau Bain & Company na onderzoek.

34 minuten geleden
Asbeststrafzaak Eternit niet naar Hoge Raad, oordeelt rechter

ALMELO (ANP) - De Hoge Raad hoeft zich niet te buigen over de asbeststrafzaak tegen bouwmaterialenbedrijf Eternit. De Overijsselse onderneming had daarom gevraagd omdat er sprake zou zijn van verjaring, maar in dat verzoek ging de rechter in Almelo niet mee. Daardoor behandelt die rechter de zaak zelf verder.

36 minuten geleden
Bedrijf Trump laat beleggers betalen voor snelle posts president

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.

1 uur geleden
Hypotheekrentes hard omhoog door oorlogen, ziet De Hypotheekshop

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.

1 uur geleden
Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat in 2040 bijna de helft van het energiegebruik in de EU elektrisch is. De Europese Commissie stelt vrijdag een streefgetal van 46 procent voor, dat later dit jaar zal staan in een wetgevingsvoorstel over energiegebruik na 2030.

1 uur geleden