Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia in trek bij beleggers na nieuws over microprocessors

Nvidia in trek bij beleggers na nieuws over microprocessors

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia was maandag een grote winnaar op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging dat het bedrijf met zijn eerste microprocessors komt. Ook het Chinese webwinkelconcern Alibaba was in trek op de beurs. Wall Street was verder vooral in afwachting van het Amerikaanse kwartaalcijferseizoen dat deze week gaat beginnen.

Nvidia werd door beleggers bijna 6 procent hoger gezet. Branchegenoot Intel verloor juist meer dan 4 procent aan beurswaarde, omdat de stap van Nvidia betekent dat Intel er op de lucratieve markt voor microprocessors een geduchte rivaal bij krijgt.

Het Chinese Alibaba, dat ook een notering heeft in New York, won op zijn beurt ruim 9 procent. China legde het bedrijf van techmiljardair Jack Ma afgelopen weekend een recordboete van omgerekend 2,3 miljard euro op voor monopoliepraktijken. Maar beleggers hielden er al rekening mee dat Alibaba een flinke boete zou krijgen en zijn opgelucht dat de kwestie nu achter de rug is.

De belangrijkste graadmeters in New York gingen licht omlaag. Beleggers namen duidelijk wat gas terug, voordat de grote banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo op woensdag met hun kwartaalcijfers komen. De Dow-Jonesindex sloot met een min van 0,2 procent op 33.745,40 punten. De S&P 500 zakte licht tot 4127,99 punten, en technologiebeurs Nasdaq ging 0,4 procent omlaag tot 13.850,00 punten.

Overname door Microsoft

Bij de bedrijven was er verder aandacht voor taxi-app Uber Technologies. De maaltijdbezorgingstak van Uber heeft wereldwijd nog nooit zoveel maaltijden in een maand bezorgd als in maart. Uber Eats zag de vraag naar maaltijden vorige maand meer dan verdubbelen. Ook bij de taxidienst gingen de zaken goed. Het aandeel Uber won dik 3 procent.

Nuance Communications, dat actief is met kunstmatige intelligentie (AI) en spraaktechnologie, maakte een koerssprong van zo'n 16 procent. Het bedrijf wordt overgenomen door softwareconcern Microsoft (koers vlak) in een deal ter waarde van 16 miljard dollar. Het is de grootste overname door Microsoft in jaren.

Maker van elektrische auto's Tesla stond eveneens in de belangstelling met een plus van bijna 4 procent. Zakenbank Canaccord Genuity kwam met een koopadvies voor Tesla en een sterke verhoging van het koersdoel. Canaccord denkt dat Tesla goede zaken zal gaan doen met zijn batterijtechnologie voor in huis en dat de tekorten aan batterijen voor zijn auto's volgend jaar zullen afnemen.

De euro was 1,1911 dollar waard, tegen 1,1909 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 59,72 dollar. Brentolie klom 0,6 procent in prijs tot 63,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

47 minuten geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

1 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

3 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

6 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

6 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

8 uur geleden