Nvidia herstelt iets op Wall Street na historisch waardeverlies
NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag weer wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na het historische waardeverlies een dag eerder. De nieuwe goedkope chatbot van de Chinese start-up DeepSeek, die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT, zorgde maandag voor een verkoopgolf in de chipsector. Nvidia, de belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld, kelderde daardoor 17 procent en kende de slechtste beursdag sinds maart 2020. Het boegbeeld van de AI-hype in de VS raakte bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Dat is het grootste waardeverlies voor een Amerikaans bedrijf ooit.
De koersval van Nvidia volgde op de ongekende opmars van het aandeel in de afgelopen jaren. Door het optimisme rond de opkomst van AI is de beurswaarde van Nvidia in de afgelopen vijf jaar opgelopen met maar liefst 1900 procent. Nvidia werd daardoor het waardevolste bedrijf op Wall Street, maar is inmiddels weer ingehaald door Apple en Microsoft. Het aandeel won dinsdag 1,6 procent. Ook branchegenoten als Broadcom, Super Micro Computer, Micron Technology en Marvell veerden tot 3 procent op, na de forse koersverliezen een dag eerder.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de beurspaniek rond DeepSeek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.723 punten en de bredere S&P 500-index herstelde 0,2 procent tot 6023 punten. De Nasdaq won 0,4 procent op 19.379 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder ruim 3 procent door de forse koersverliezen onder de chipbedrijven.
Boeing
President Trump noemde het succes van DeepSeek "een wake-upcall" voor Amerikaanse bedrijven. Volgens Trump is het "positief" dat China een snellere en goedkopere manier heeft gevonden om kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen. Het Chinese AI-bedrijf laat zien dat je "minder geld hoeft uit te geven" aan AI, aldus Trump.
General Motors dook 8 procent omlaag. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor het nieuwe jaar rekent het bedrijf op sterke resultaten. Daarbij waarschuwde GM wel voor veel onzekerheden.
Boeing won 5 procent. De vliegtuigfabrikant leed vorig jaar een verlies van bijna 12 miljard dollar. Het concern waarschuwde vorige week al dat de grootschalige stakingen bij zijn fabrieken zwaar op de resultaten hebben gedrukt. Ook staat Boeing sinds begin vorig jaar onder strenger toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit na een reeks incidenten met zijn toestellen.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
31 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
32 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
2 uur geleden