
Nvidia herstelt iets op Wall Street na historisch waardeverlies
NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag weer wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na het historische waardeverlies een dag eerder. De nieuwe goedkope chatbot van de Chinese start-up DeepSeek, die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT, zorgde maandag voor een verkoopgolf in de chipsector. Nvidia, de belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld, kelderde daardoor 17 procent en kende de slechtste beursdag sinds maart 2020. Het boegbeeld van de AI-hype in de VS raakte bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Dat is het grootste waardeverlies voor een Amerikaans bedrijf ooit.
De koersval van Nvidia volgde op de ongekende opmars van het aandeel in de afgelopen jaren. Door het optimisme rond de opkomst van AI is de beurswaarde van Nvidia in de afgelopen vijf jaar opgelopen met maar liefst 1900 procent. Nvidia werd daardoor het waardevolste bedrijf op Wall Street, maar is inmiddels weer ingehaald door Apple en Microsoft. Het aandeel won dinsdag 1,6 procent. Ook branchegenoten als Broadcom, Super Micro Computer, Micron Technology en Marvell veerden tot 3 procent op, na de forse koersverliezen een dag eerder.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de beurspaniek rond DeepSeek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.723 punten en de bredere S&P 500-index herstelde 0,2 procent tot 6023 punten. De Nasdaq won 0,4 procent op 19.379 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder ruim 3 procent door de forse koersverliezen onder de chipbedrijven.
Boeing
President Trump noemde het succes van DeepSeek "een wake-upcall" voor Amerikaanse bedrijven. Volgens Trump is het "positief" dat China een snellere en goedkopere manier heeft gevonden om kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen. Het Chinese AI-bedrijf laat zien dat je "minder geld hoeft uit te geven" aan AI, aldus Trump.
General Motors dook 8 procent omlaag. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor het nieuwe jaar rekent het bedrijf op sterke resultaten. Daarbij waarschuwde GM wel voor veel onzekerheden.
Boeing won 5 procent. De vliegtuigfabrikant leed vorig jaar een verlies van bijna 12 miljard dollar. Het concern waarschuwde vorige week al dat de grootschalige stakingen bij zijn fabrieken zwaar op de resultaten hebben gedrukt. Ook staat Boeing sinds begin vorig jaar onder strenger toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit na een reeks incidenten met zijn toestellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.
38 minuten geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
1 uur geledenHANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich donderdag uitgesproken tegen vermeende Amerikaans-Russische plannen om de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 alsnog in gebruik te nemen. "Nord Stream 2 heeft momenteel geen exploitatievergunning, en dat zal naar verwachting niet veranderen", zo werd Merz geciteerd door weekblad Die Zeit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.
8 uur geleden