Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia herstelt iets op Wall Street na historisch waardeverlies

Nvidia herstelt iets op Wall Street na historisch waardeverlies

NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag weer wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na het historische waardeverlies een dag eerder. De nieuwe goedkope chatbot van de Chinese start-up DeepSeek, die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT, zorgde maandag voor een verkoopgolf in de chipsector. Nvidia, de belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld, kelderde daardoor 17 procent en kende de slechtste beursdag sinds maart 2020. Het boegbeeld van de AI-hype in de VS raakte bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Dat is het grootste waardeverlies voor een Amerikaans bedrijf ooit.

De koersval van Nvidia volgde op de ongekende opmars van het aandeel in de afgelopen jaren. Door het optimisme rond de opkomst van AI is de beurswaarde van Nvidia in de afgelopen vijf jaar opgelopen met maar liefst 1900 procent. Nvidia werd daardoor het waardevolste bedrijf op Wall Street, maar is inmiddels weer ingehaald door Apple en Microsoft. Het aandeel won dinsdag 1,6 procent. Ook branchegenoten als Broadcom, Super Micro Computer, Micron Technology en Marvell veerden tot 3 procent op, na de forse koersverliezen een dag eerder.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de beurspaniek rond DeepSeek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.723 punten en de bredere S&P 500-index herstelde 0,2 procent tot 6023 punten. De Nasdaq won 0,4 procent op 19.379 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder ruim 3 procent door de forse koersverliezen onder de chipbedrijven.

Boeing

President Trump noemde het succes van DeepSeek "een wake-upcall" voor Amerikaanse bedrijven. Volgens Trump is het "positief" dat China een snellere en goedkopere manier heeft gevonden om kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen. Het Chinese AI-bedrijf laat zien dat je "minder geld hoeft uit te geven" aan AI, aldus Trump.

General Motors dook 8 procent omlaag. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor het nieuwe jaar rekent het bedrijf op sterke resultaten. Daarbij waarschuwde GM wel voor veel onzekerheden.

Boeing won 5 procent. De vliegtuigfabrikant leed vorig jaar een verlies van bijna 12 miljard dollar. Het concern waarschuwde vorige week al dat de grootschalige stakingen bij zijn fabrieken zwaar op de resultaten hebben gedrukt. Ook staat Boeing sinds begin vorig jaar onder strenger toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit na een reeks incidenten met zijn toestellen.

Meer uit Financieel

Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

4 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

5 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

8 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

10 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

11 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

11 uur geleden