Nvidia herstelt iets op Wall Street na historisch waardeverlies
NEW YORK (ANP) - Nvidia wist dinsdag weer wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York, na het historische waardeverlies een dag eerder. De nieuwe goedkope chatbot van de Chinese start-up DeepSeek, die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT, zorgde maandag voor een verkoopgolf in de chipsector. Nvidia, de belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld, kelderde daardoor 17 procent en kende de slechtste beursdag sinds maart 2020. Het boegbeeld van de AI-hype in de VS raakte bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde kwijt. Dat is het grootste waardeverlies voor een Amerikaans bedrijf ooit.
De koersval van Nvidia volgde op de ongekende opmars van het aandeel in de afgelopen jaren. Door het optimisme rond de opkomst van AI is de beurswaarde van Nvidia in de afgelopen vijf jaar opgelopen met maar liefst 1900 procent. Nvidia werd daardoor het waardevolste bedrijf op Wall Street, maar is inmiddels weer ingehaald door Apple en Microsoft. Het aandeel won dinsdag 1,6 procent. Ook branchegenoten als Broadcom, Super Micro Computer, Micron Technology en Marvell veerden tot 3 procent op, na de forse koersverliezen een dag eerder.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de beurspaniek rond DeepSeek. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt een fractie hoger op 44.723 punten en de bredere S&P 500-index herstelde 0,2 procent tot 6023 punten. De Nasdaq won 0,4 procent op 19.379 punten. De techgraadmeter zakte een dag eerder ruim 3 procent door de forse koersverliezen onder de chipbedrijven.
Boeing
President Trump noemde het succes van DeepSeek "een wake-upcall" voor Amerikaanse bedrijven. Volgens Trump is het "positief" dat China een snellere en goedkopere manier heeft gevonden om kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen. Het Chinese AI-bedrijf laat zien dat je "minder geld hoeft uit te geven" aan AI, aldus Trump.
General Motors dook 8 procent omlaag. De autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook voor het nieuwe jaar rekent het bedrijf op sterke resultaten. Daarbij waarschuwde GM wel voor veel onzekerheden.
Boeing won 5 procent. De vliegtuigfabrikant leed vorig jaar een verlies van bijna 12 miljard dollar. Het concern waarschuwde vorige week al dat de grootschalige stakingen bij zijn fabrieken zwaar op de resultaten hebben gedrukt. Ook staat Boeing sinds begin vorig jaar onder strenger toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit na een reeks incidenten met zijn toestellen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geleden