Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

NEW YORK (ANP) - Nvidia boekte dinsdag een flinke koerswinst op de aandelenbeurzen in New York. Het AI-chipbedrijf was de afgelopen dagen juist een verliezer op Wall Street, nadat het vorige week nog kort het waardevolste bedrijf ter wereld was. Veel beleggers leken daarna wat winst te nemen in het bedrijf, dat dit jaar al zo'n 140 procent meer waard is geworden. Het aandeel noteerde 6,8 procent hoger en maakte daarmee een deel van het verlies van een dag eerder goed.

Nvidia trok ook de brede S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq mee in het herstel, die respectievelijk met 0,4 procent en 1,2 procent stegen tot 5469,30 punten en 17.717,66 punten. De Dow-Jonesindex noteerde bij het slot van de handelsdag bijna 0,8 procent lager op 39.112,16 punten.

Ook cruisemaatschappijen stonden in de belangstelling nadat Carnival de winstverwachting voor het hele jaar had verhoogd. Rederijen zien een sterke vraag naar cruisereizen en eerder dit jaar verhoogde branchegenoot Norwegian Cruise Line de winstverwachting ook al. Carnival werd 8,7 procent hoger gezet. Sectorgenoten Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean Cruises liftten mee met plussen tot 5,1 procent.

Obligaties

Tesla steeg 2,6 procent, ondanks een terugroepactie van de fabrikant van elektrische auto's. Die heeft betrekking op ruim 11.000 Cybertrucks in de Verenigde Staten om onder meer defecte ruitenwisseronderdelen. Het is niet de eerste keer dat auto's van het futuristische Tesla-model worden teruggeroepen. Dat gebeurde in april ook al, om problemen met de gaspedalen te verhelpen.

SolarEdge Technologies, dat kort na de opening van de beurzen al fors lager werd gezet, vergrootte dat koersverlies gedurende de handelsdag verder tot een min van ruim 20 procent. Het zonne-energiebedrijf kondigde aan 300 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van obligaties, die kunnen worden omgezet in aandelen.

Samenwerking

Paramount zakte 1,7 procent. De Hollywoodstudio voert gesprekken met potentiële internationale streamingpartners, meldt persbureau Bloomberg. Een samenwerking zou de streamingservices van het bedrijf winstgevend kunnen maken, volgens mede-topman Chris McCarthy. Nike verloor 2,5 procent. Donderdag maakt het sportmerk de resultaten over het afgelopen boekjaar bekend.

De euro was 1,0714 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 80,78 dollar. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 84,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd 13 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

14 minuten geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

52 minuten geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

1 uur geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

1 uur geleden
Chinese vicepremier zaterdag naar Parijs voor handelsoverleg VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.

1 uur geleden
Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

10 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

12 uur geleden