Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

NEW YORK (ANP) - Nvidia boekte dinsdag een flinke koerswinst op de aandelenbeurzen in New York. Het AI-chipbedrijf was de afgelopen dagen juist een verliezer op Wall Street, nadat het vorige week nog kort het waardevolste bedrijf ter wereld was. Veel beleggers leken daarna wat winst te nemen in het bedrijf, dat dit jaar al zo'n 140 procent meer waard is geworden. Het aandeel noteerde 6,8 procent hoger en maakte daarmee een deel van het verlies van een dag eerder goed.

Nvidia trok ook de brede S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq mee in het herstel, die respectievelijk met 0,4 procent en 1,2 procent stegen tot 5469,30 punten en 17.717,66 punten. De Dow-Jonesindex noteerde bij het slot van de handelsdag bijna 0,8 procent lager op 39.112,16 punten.

Ook cruisemaatschappijen stonden in de belangstelling nadat Carnival de winstverwachting voor het hele jaar had verhoogd. Rederijen zien een sterke vraag naar cruisereizen en eerder dit jaar verhoogde branchegenoot Norwegian Cruise Line de winstverwachting ook al. Carnival werd 8,7 procent hoger gezet. Sectorgenoten Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean Cruises liftten mee met plussen tot 5,1 procent.

Obligaties

Tesla steeg 2,6 procent, ondanks een terugroepactie van de fabrikant van elektrische auto's. Die heeft betrekking op ruim 11.000 Cybertrucks in de Verenigde Staten om onder meer defecte ruitenwisseronderdelen. Het is niet de eerste keer dat auto's van het futuristische Tesla-model worden teruggeroepen. Dat gebeurde in april ook al, om problemen met de gaspedalen te verhelpen.

SolarEdge Technologies, dat kort na de opening van de beurzen al fors lager werd gezet, vergrootte dat koersverlies gedurende de handelsdag verder tot een min van ruim 20 procent. Het zonne-energiebedrijf kondigde aan 300 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van obligaties, die kunnen worden omgezet in aandelen.

Samenwerking

Paramount zakte 1,7 procent. De Hollywoodstudio voert gesprekken met potentiƫle internationale streamingpartners, meldt persbureau Bloomberg. Een samenwerking zou de streamingservices van het bedrijf winstgevend kunnen maken, volgens mede-topman Chris McCarthy. Nike verloor 2,5 procent. Donderdag maakt het sportmerk de resultaten over het afgelopen boekjaar bekend.

De euro was 1,0714 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 80,78 dollar. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 84,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

5 uur geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

5 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

6 uur geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

9 uur geleden
Bloomberg: justitie VS kijkt ook naar ABN AMRO om sanctieskwestie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.

9 uur geleden
Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

9 uur geleden
Frankrijk bereidt ban op Shein voor na sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".

11 uur geleden