Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

Nvidia herstelt eerder koersverlies, beursgraadmeters liften mee

NEW YORK (ANP) - Nvidia boekte dinsdag een flinke koerswinst op de aandelenbeurzen in New York. Het AI-chipbedrijf was de afgelopen dagen juist een verliezer op Wall Street, nadat het vorige week nog kort het waardevolste bedrijf ter wereld was. Veel beleggers leken daarna wat winst te nemen in het bedrijf, dat dit jaar al zo'n 140 procent meer waard is geworden. Het aandeel noteerde 6,8 procent hoger en maakte daarmee een deel van het verlies van een dag eerder goed.

Nvidia trok ook de brede S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq mee in het herstel, die respectievelijk met 0,4 procent en 1,2 procent stegen tot 5469,30 punten en 17.717,66 punten. De Dow-Jonesindex noteerde bij het slot van de handelsdag bijna 0,8 procent lager op 39.112,16 punten.

Ook cruisemaatschappijen stonden in de belangstelling nadat Carnival de winstverwachting voor het hele jaar had verhoogd. Rederijen zien een sterke vraag naar cruisereizen en eerder dit jaar verhoogde branchegenoot Norwegian Cruise Line de winstverwachting ook al. Carnival werd 8,7 procent hoger gezet. Sectorgenoten Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean Cruises liftten mee met plussen tot 5,1 procent.

Obligaties

Tesla steeg 2,6 procent, ondanks een terugroepactie van de fabrikant van elektrische auto's. Die heeft betrekking op ruim 11.000 Cybertrucks in de Verenigde Staten om onder meer defecte ruitenwisseronderdelen. Het is niet de eerste keer dat auto's van het futuristische Tesla-model worden teruggeroepen. Dat gebeurde in april ook al, om problemen met de gaspedalen te verhelpen.

SolarEdge Technologies, dat kort na de opening van de beurzen al fors lager werd gezet, vergrootte dat koersverlies gedurende de handelsdag verder tot een min van ruim 20 procent. Het zonne-energiebedrijf kondigde aan 300 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van obligaties, die kunnen worden omgezet in aandelen.

Samenwerking

Paramount zakte 1,7 procent. De Hollywoodstudio voert gesprekken met potentiële internationale streamingpartners, meldt persbureau Bloomberg. Een samenwerking zou de streamingservices van het bedrijf winstgevend kunnen maken, volgens mede-topman Chris McCarthy. Nike verloor 2,5 procent. Donderdag maakt het sportmerk de resultaten over het afgelopen boekjaar bekend.

De euro was 1,0714 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 80,78 dollar. Brentolie daalde 1,2 procent in prijs tot 84,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

5 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

6 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

7 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

10 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

10 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

10 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

12 uur geleden