Nvidia en Tesla flink hoger op Wall Street na toespraak Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan. Beleggers reageerden opgelucht nu Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft bevestigd dat de centrale bank volgende maand de rente gaat verlagen. Vooral aandelen van grote techbedrijven als Nvidia en Tesla zaten flink in de lift.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,1 procent hoger op 41.175,08 punten en de brede S&P 500-index steeg 1,2 procent naar 5634,61 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er 1,5 procent bij op 17.877,79 punten. "We zien de rally die je zou verwachten bij rentegevoelige aandelen", gaf een deskundige van de firma InfraCap aan. Chipconcern Nvidia ging meer dan 4 procent hoger de handel uit en Tesla won bijna 5 procent.
In de financiële wereld werd al dagen uitgekeken naar de toespraak van Powell op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers rekenden al op een renteverlaging in september, maar het feit dat Powell dit nu bevestigt, geeft de markt meer zekerheid. Door de rente te verlagen kan de Fed de Amerikaanse economie en arbeidsmarkt een boost geven, iets wat volgens critici hard nodig is.
Halliburton
Oliebedrijf Halliburton, 's werelds grootste leverancier van frackingdiensten, waarschuwde klanten voor een cyberincident. Een ongeautoriseerde derde partij zou toegang hebben gekregen tot zijn systemen. Of er gegevens zijn buitgemaakt, wordt nog onderzocht. Het nieuws kon niet verhinderen dat het aandeel 2 procent hoger werd gezet.
Delta Air Lines ging ruim 3 procent vooruit, nadat bekendwerd dat operationeel directeur Mike Spanos de luchtvaartmaatschappij verlaat. Hij zou eerder dit jaar al hebben aangegeven dat hij weg wilde. De timing van zijn vertrek is wel enigszins opmerkelijk. Anderhalve maand geleden moest Delta nog duizenden vluchten schrappen om de grote computerstoring in Windows-systemen. Dat kostte het bedrijf naar schatting meer dan een half miljard dollar.
Apple won 1 procent. Volgens persbureau Bloomberg is het techconcern van plan om op 10 september het jaarlijkse evenement te houden waarop zijn nieuwe iPhones worden onthuld. Vervolgens zouden de nieuwe telefoons op 20 september in de verkoop moeten gaan. Een woordvoerder van Apple weigerde commentaar te geven. Van de nieuwe iPhone hangt veel af bij Apple, dat de voorbije kwartalen te kampen heeft gehad met tegenvallende verkopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.
16 minuten geledenREYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
3 uur geleden