Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street

Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De AI-chipmaker en beurslieveling profiteerde van sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn, een assemblagepartner van Nvidia. Ook kijken beleggers uit naar een speech van topman Jensen Huang die later op maandag op de planning staat op 's werelds grootste techbeurs, de Consumer Electronics Show. Het aandeel klom 3,4 procent.

Andere chipfondsen zoals Broadcom, Qualcomm, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology noteerden plussen tot 10,5 procent.

De Dow-Jonesindex eindigde bij het slot 0,1 procent lager op 42.706,56 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5975,38 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 19.864,98 punten.

Invoerheffingen Trump

Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.

Verder gingen Amerikaanse banken ook omhoog, na het nieuws dat vicevoorzitter Michael Barr van de Federal Reserve vervroegd aftreedt. Barr, die bij de Amerikaanse centrale bank over het bankentoezicht gaat, heeft aangestuurd op strenge regels voor de grootste banken van het land. Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo gingen in navolging van het nieuws tot 2,1 procent omhoog. Citigroup profiteerde daarbovenop ook van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en ging 2,5 procent omhoog.

Fusieplannen voor Hulu

Walt Disney eindigde 0,1 procent lager. Het media- en entertainmentconcern gaat zijn streamingdienst Hulu samenvoegen met het op onlinesport gerichte bedrijf FuboTV. De activiteiten van Hulu worden ondergebracht bij Fubo, wat resulteert in een nieuwe onderneming waarvan Disney 70 procent in handen krijgt en Fubo de andere 30 procent. Het aandeel Fubo werd maar liefst 251 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Amerikaanse handelsgezant hint op nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.

34 minuten geleden
Speelpark Rotterdam trekt maximaal aantal bezoekers op eerste dag

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.

1 uur geleden
Microsoft breidt samenwerking met Franse AI-startup Mistral uit

REDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiƫle details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Gasprijs stijgt scherp door oplopende spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.

1 uur geleden
Wall Street toont herstel door hoop op nieuw staakt-het-vuren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.

2 uur geleden
Hasbro verhoogt winstverwachting mede door succes kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.

2 uur geleden
Reder biedt halfjaar extra loon voor reis via Straat van Hormuz

SEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.

3 uur geleden