Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street

Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De AI-chipmaker en beurslieveling profiteerde van sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn, een assemblagepartner van Nvidia. Ook kijken beleggers uit naar een speech van topman Jensen Huang die later op maandag op de planning staat op 's werelds grootste techbeurs, de Consumer Electronics Show. Het aandeel klom 3,4 procent.

Andere chipfondsen zoals Broadcom, Qualcomm, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology noteerden plussen tot 10,5 procent.

De Dow-Jonesindex eindigde bij het slot 0,1 procent lager op 42.706,56 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5975,38 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 19.864,98 punten.

Invoerheffingen Trump

Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.

Verder gingen Amerikaanse banken ook omhoog, na het nieuws dat vicevoorzitter Michael Barr van de Federal Reserve vervroegd aftreedt. Barr, die bij de Amerikaanse centrale bank over het bankentoezicht gaat, heeft aangestuurd op strenge regels voor de grootste banken van het land. Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo gingen in navolging van het nieuws tot 2,1 procent omhoog. Citigroup profiteerde daarbovenop ook van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en ging 2,5 procent omhoog.

Fusieplannen voor Hulu

Walt Disney eindigde 0,1 procent lager. Het media- en entertainmentconcern gaat zijn streamingdienst Hulu samenvoegen met het op onlinesport gerichte bedrijf FuboTV. De activiteiten van Hulu worden ondergebracht bij Fubo, wat resulteert in een nieuwe onderneming waarvan Disney 70 procent in handen krijgt en Fubo de andere 30 procent. Het aandeel Fubo werd maar liefst 251 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Nederlanders vroegen iets meer hypotheken aan, meldt HDN

DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben vorige maand iets meer hypotheken aangevraagd, blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Daarmee was juli tot nu toe de op een na drukste maand van 2026. Volgens HDN is het aandeel kopers licht gestegen.

54 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door koersdaling Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten zorgde voor enig optimisme bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

1 uur geleden
FT: Britse farmaceut AstraZeneca onderzoekt fusie met rivaal VS

CAMBRIDGE (ANP) - Het Britse farmacieconcern AstraZeneca voert gesprekken met de Amerikaanse rivaal Bristol Myers Squibb over een mogelijke fusie. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. Een dergelijke deal zou een van de grootste farmaceutische concerns ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van bijna 400 miljard dollar.

1 uur geleden
Shell verkoopt Europese activiteiten hernieuwbare energie op land

LONDEN (ANP) - Shell verkoopt zijn Europese activiteiten voor hernieuwbare energie op land, zoals wind- en zonneparken, aan het Franse TotalEnergies. Het gaat om projecten in Nederland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. Het olie- en gasconcern maakt niet bekend hoeveel geld met de transactie gemoeid is.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen na afblazen aanval op Iran door Trump

LONDEN (ANP) - De prijzen voor ruwe olie gingen maandag flink omlaag. De prijsdaling volgde op uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president zei zondag een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord.

2 uur geleden
ABN AMRO rondt overname branchegenoot NIBC af

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname van zijn kleinere Nederlandse branchegenoot NIBC afgerond, maakt de bank maandag bekend. Vorig jaar november meldde ABN AMRO al die financiële instelling te willen overnemen en afgelopen maart gaf de Autoriteit Consument & Markt (ACM) daarvoor toestemming.

2 uur geleden
PostNL bezorgt minder pakketjes, vooral minder uit Azië

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in de eerste helft van het jaar minder pakketjes bezorgd. Volgens de onderneming is dat mede het gevolg van zwakke consumentenbestedingen. Daarbij zakte het internationale volume, vooral van Aziatische webshops, met bijna 15 procent.

2 uur geleden