Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De AI-chipmaker en beurslieveling profiteerde van sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn, een assemblagepartner van Nvidia. Ook kijken beleggers uit naar een speech van topman Jensen Huang die later op maandag op de planning staat op 's werelds grootste techbeurs, de Consumer Electronics Show. Het aandeel klom 3,4 procent.
Andere chipfondsen zoals Broadcom, Qualcomm, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology noteerden plussen tot 10,5 procent.
De Dow-Jonesindex eindigde bij het slot 0,1 procent lager op 42.706,56 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5975,38 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 19.864,98 punten.
Invoerheffingen Trump
Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.
Verder gingen Amerikaanse banken ook omhoog, na het nieuws dat vicevoorzitter Michael Barr van de Federal Reserve vervroegd aftreedt. Barr, die bij de Amerikaanse centrale bank over het bankentoezicht gaat, heeft aangestuurd op strenge regels voor de grootste banken van het land. Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo gingen in navolging van het nieuws tot 2,1 procent omhoog. Citigroup profiteerde daarbovenop ook van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en ging 2,5 procent omhoog.
Fusieplannen voor Hulu
Walt Disney eindigde 0,1 procent lager. Het media- en entertainmentconcern gaat zijn streamingdienst Hulu samenvoegen met het op onlinesport gerichte bedrijf FuboTV. De activiteiten van Hulu worden ondergebracht bij Fubo, wat resulteert in een nieuwe onderneming waarvan Disney 70 procent in handen krijgt en Fubo de andere 30 procent. Het aandeel Fubo werd maar liefst 251 procent meer waard.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
22 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
23 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
1 dag geleden