Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De AI-chipmaker en beurslieveling profiteerde van sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn, een assemblagepartner van Nvidia. Ook kijken beleggers uit naar een speech van topman Jensen Huang die later op maandag op de planning staat op 's werelds grootste techbeurs, de Consumer Electronics Show. Het aandeel klom 3,4 procent.
Andere chipfondsen zoals Broadcom, Qualcomm, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology noteerden plussen tot 10,5 procent.
De Dow-Jonesindex eindigde bij het slot 0,1 procent lager op 42.706,56 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5975,38 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 19.864,98 punten.
Invoerheffingen Trump
Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.
Verder gingen Amerikaanse banken ook omhoog, na het nieuws dat vicevoorzitter Michael Barr van de Federal Reserve vervroegd aftreedt. Barr, die bij de Amerikaanse centrale bank over het bankentoezicht gaat, heeft aangestuurd op strenge regels voor de grootste banken van het land. Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo gingen in navolging van het nieuws tot 2,1 procent omhoog. Citigroup profiteerde daarbovenop ook van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en ging 2,5 procent omhoog.
Fusieplannen voor Hulu
Walt Disney eindigde 0,1 procent lager. Het media- en entertainmentconcern gaat zijn streamingdienst Hulu samenvoegen met het op onlinesport gerichte bedrijf FuboTV. De activiteiten van Hulu worden ondergebracht bij Fubo, wat resulteert in een nieuwe onderneming waarvan Disney 70 procent in handen krijgt en Fubo de andere 30 procent. Het aandeel Fubo werd maar liefst 251 procent meer waard.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
4 uur geleden