Nvidia en andere chipconcerns omhoog op gemengd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De AI-chipmaker en beurslieveling profiteerde van sterke omzetcijfers van het Taiwanese chipbedrijf Foxconn, een assemblagepartner van Nvidia. Ook kijken beleggers uit naar een speech van topman Jensen Huang die later op maandag op de planning staat op 's werelds grootste techbeurs, de Consumer Electronics Show. Het aandeel klom 3,4 procent.
Andere chipfondsen zoals Broadcom, Qualcomm, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology noteerden plussen tot 10,5 procent.
De Dow-Jonesindex eindigde bij het slot 0,1 procent lager op 42.706,56 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 5975,38 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 19.864,98 punten.
Invoerheffingen Trump
Handelaren verwerkten verder het bericht dat medewerkers van aankomend president Donald Trump zijn plannen voor "universele" invoerheffingen lijken af te zwakken. Volgens de krant The Washington Post wordt achter de schermen gekeken naar heffingen die voor elk land zouden gelden, maar alleen voor cruciale importen. Trump heeft gezegd dat de berichtgeving van de krant niet klopt. Hij pleitte eerder nog voor heffingen van 10 tot 20 procent.
Verder gingen Amerikaanse banken ook omhoog, na het nieuws dat vicevoorzitter Michael Barr van de Federal Reserve vervroegd aftreedt. Barr, die bij de Amerikaanse centrale bank over het bankentoezicht gaat, heeft aangestuurd op strenge regels voor de grootste banken van het land. Bank of America, Morgan Stanley en Wells Fargo gingen in navolging van het nieuws tot 2,1 procent omhoog. Citigroup profiteerde daarbovenop ook van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en ging 2,5 procent omhoog.
Fusieplannen voor Hulu
Walt Disney eindigde 0,1 procent lager. Het media- en entertainmentconcern gaat zijn streamingdienst Hulu samenvoegen met het op onlinesport gerichte bedrijf FuboTV. De activiteiten van Hulu worden ondergebracht bij Fubo, wat resulteert in een nieuwe onderneming waarvan Disney 70 procent in handen krijgt en Fubo de andere 30 procent. Het aandeel Fubo werd maar liefst 251 procent meer waard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
10 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
10 uur geleden