Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).

Het chipconcern borduurde zo voort op de koerswinst van 5,6 procent een dag eerder. Toen tekende de Amerikaanse president Donald Trump met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman een belangrijke economische samenwerkingsovereenkomst. Daarin werd afgesproken dat Nvidia gaat helpen om de ontwikkeling van AI en cloudtoepassingen in Saudi-Arabië te versterken.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 42.051,06 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 5892,58 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,7 procent tot 19.146,81 punten.

Verlaging importtarieven

De beurshandel begon de week sterk door de deal tussen de Verenigde Staten en China om de hoge wederzijdse importheffingen tijdelijk fors te verlagen. Daardoor verminderden de zorgen over de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en een wereldwijde economische recessie.

UnitedHealth eindigde de handelsdag uiteindelijk 1,1 procent lager na een openingswinst. Op dinsdag kelderde het zorgconcern nog bijna 18 procent. Die koersval werd veroorzaakt door het onverwachte vertrek van de topman en het intrekken van de financiële verwachtingen. Het zorgconcern is in Nederland vooral bekend van de moord op topman Brian Thompson van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, dat onder UnitedHealth Group valt.

Boeing sluit miljardendeal

Boeing won 0,6 procent. Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways heeft een deal gesloten met de vliegtuigfabrikant voor de levering van maximaal 210 toestellen. Het gaat om vliegtuigen van de typen 777X en 787 Dreamliner. Daarmee is een bedrag van 96 miljard dollar gemoeid. Volgens het Witte Huis levert de overeenkomst gedurende de productietijd 1 miljoen Amerikaanse banen op.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

13 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

16 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

17 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

1 dag geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden