Nvidia daalt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten
NEW YORK (ANP) - Nvidia stond donderdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York met een verlies van bijna 1 procent. De fabrikant van chips voor AI-toepassingen zag de verkopen en winst afgelopen kwartaal opnieuw fors stijgen en voldeed daarmee min of meer aan de hooggespannen marktverwachtingen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter wat tegen. Dat leidde tot zorgen bij beleggers over een mogelijke groeivertraging van de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie (AI).
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de kleine koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 45.539 punten. De brede S&P 500-index noteerde 0,1 procent hoger op 6487 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 21.655 punten.
De S&P 500-index sloot woensdag op een nieuw recordniveau. De graadmeter van de vijfhonderd grootste Amerikaanse ondernemingen en ook techgraadmeter Nasdaq tikten dit jaar al meerdere records aan, mede door de sterke opmars van Nvidia. Door het optimisme rond kunstmatige intelligentie is Nvidia de afgelopen jaren uitgegroeid tot het meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld met een marktwaarde van ruim 4 biljoen dollar.
Nvidia-topman Jensen Huang wuifde de zorgen over een mogelijk einde van de investeringsgolf in AI zelf echter weg. Hij voorspelt dat de markt de komende vijf jaar zal groeien tot vele biljoenen dollars. "Een nieuwe industriële revolutie is begonnen. De AI-race is in volle gang. We verwachten dat er tegen het einde van het decennium 3 biljoen tot 4 biljoen dollar aan AI-infrastructuur zal worden uitgegeven." Branchegenoot Advanced Micro Devices (AMD) won zo'n 2 procent en Broadcom steeg bijna 3 procent.
Best Buy zakte juist een kleine 3 procent. De elektronicaketen presteerde afgelopen kwartaal wel beter dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf handhaafde de in mei verlaagde winstverwachting voor het hele boekjaar vanwege de onzekerheid over de impact van de importheffingen.
Snowflake steeg verder meer dan 15 procent. Het cloudbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal dankzij de sterke vraag naar AI.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
6 uur geleden