Nvidia daalt op Wall Street na onthulling nieuwe AI-chip
NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse bedrijf onthulde zijn nieuwste chip op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De nieuwe chip moet AI-processen vele malen sneller kunnen verwerken dan zijn voorganger. Volgens topman Jensen Huang zal de nieuwe AI-chip "de motor zijn om deze nieuwe industriƫle revolutie aan te drijven".
De voorganger van de chip zorgde al voor een flinke stijging van de verkopen voor Nvidia. Mede daardoor is het chipbedrijf in korte tijd uitgegroeid tot een van de waardevolste bedrijven ter wereld. Dit jaar is het aandeel Nvidia al ruim 80 procent in waarde gestegen. Het aandeel werd nu 3,4 procent lager gezet. Super Micro Computer, een andere belangrijke speler op AI-gebied, zakte 12 procent. Het bedrijf gaat nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.
De algehele stemming op Wall Street was afwachtend, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.832 punten. De brede S&P 500-index stond 0,3 procent lager op 5135 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,7 procent tot 15.975 punten.
Steun
Disney steeg 0,3 procent. Filmmaker George Lucas, bekend van filmreeksen als Star Wars en Indiana Jones, steunt volgens zakenzender CNBC Disney-topman Bob Iger in zijn gevecht met de activistische aandeelhouder Nelson Peltz. Lucas is sinds de verkoop van zijn filmbedrijf Lucasfilm aan Disney in 2012 de grootste individuele aandeelhouder in het entertainmentconcern. Peltz heeft investeerders gevraagd om hem en voormalig financieel topman van Disney Jay Rasulo te benoemen tot lid van de raad van bestuur. Peltz is het niet eens met de strategie van Iger, die in 2022 tegen de zin van de activistische aandeelhouder terugkeerde als hoogste baas bij Disney.
Xpeng daalde 3,8 procent na publicatie van kwartaalcijfers. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een beursnotering heeft in New York, leed in het laatste kwartaal van 2023 minder verlies dan verwacht. Het bedrijf wist in het kwartaal een recordaantal auto's af te leveren.
Cryptobeurs Coinbase zakte 8,1 procent, onder meer door de daling van de bitcoin. De cryptomunt is met zo'n 14 procent gedaald sinds het bereiken van een nieuw recordniveau eerder deze maand.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.
4 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiƫle details over de overname.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
5 uur geleden