Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia daalt op voorzichtig Wall Street na Chinees onderzoek

Nvidia daalt op voorzichtig Wall Street na Chinees onderzoek

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De koersdaling volgde op berichten in Chinese media dat de Chinese autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) om vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels heeft overtreden. Nvidia staat in het middelpunt van de strijd tussen de VS en China om technologische suprematie. Washington heeft het bedrijf verboden zijn meest geavanceerde AI-chips te verkopen aan Chinese bedrijven, wat tot scherpe kritiek van Beijing heeft geleid.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag naar buiten komen. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de centrale bank om de rente verder te verlagen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.690 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 6080 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 19.811 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordstanden.

Fed-voorzitter

Beleggers verwerkten daarnaast uitlatingen van Donald Trump. In een interview met NBC News zei de aankomende Amerikaanse president geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te vervangen zodra hij in januari aan zijn ambt begint. In het verleden kwam Trump regelmatig in conflict met Powell over het rentebeleid. Powell zei vorige maand dat hij zou weigeren zijn functie voortijdig neer te leggen als Trump hem zou proberen te ontslaan. Hij benadrukte dat het volgens de wet niet is toegestaan om hem of andere Fed-bestuurders voor het einde van hun termijn te verwijderen.

Super Micro Computer steeg 5 procent. De serverfabrikant loopt minder risico op korte termijn van de Nasdaq te verdwijnen. Het bedrijf had de deadline voor het deponeren van zijn jaarverslag uitgesteld en daarmee zou het niet aan de beursnoteringsregels voldoen. Beursuitbater Nasdaq heeft het bedrijf nu tot en met 25 februari de tijd gegeven om dit alsnog te doen.

De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com klommen respectievelijk 7,4 en 10,1 procent in New York, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

23 minuten geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

7 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

7 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

10 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

12 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

12 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

13 uur geleden