Nvidia daalt op voorzichtig Wall Street na Chinees onderzoek
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De koersdaling volgde op berichten in Chinese media dat de Chinese autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) om vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels heeft overtreden. Nvidia staat in het middelpunt van de strijd tussen de VS en China om technologische suprematie. Washington heeft het bedrijf verboden zijn meest geavanceerde AI-chips te verkopen aan Chinese bedrijven, wat tot scherpe kritiek van Beijing heeft geleid.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag naar buiten komen. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de centrale bank om de rente verder te verlagen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.690 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 6080 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 19.811 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordstanden.
Fed-voorzitter
Beleggers verwerkten daarnaast uitlatingen van Donald Trump. In een interview met NBC News zei de aankomende Amerikaanse president geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te vervangen zodra hij in januari aan zijn ambt begint. In het verleden kwam Trump regelmatig in conflict met Powell over het rentebeleid. Powell zei vorige maand dat hij zou weigeren zijn functie voortijdig neer te leggen als Trump hem zou proberen te ontslaan. Hij benadrukte dat het volgens de wet niet is toegestaan om hem of andere Fed-bestuurders voor het einde van hun termijn te verwijderen.
Super Micro Computer steeg 5 procent. De serverfabrikant loopt minder risico op korte termijn van de Nasdaq te verdwijnen. Het bedrijf had de deadline voor het deponeren van zijn jaarverslag uitgesteld en daarmee zou het niet aan de beursnoteringsregels voldoen. Beursuitbater Nasdaq heeft het bedrijf nu tot en met 25 februari de tijd gegeven om dit alsnog te doen.
De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com klommen respectievelijk 7,4 en 10,1 procent in New York, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden