Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia daalt op voorzichtig Wall Street na Chinees onderzoek

Nvidia daalt op voorzichtig Wall Street na Chinees onderzoek

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De koersdaling volgde op berichten in Chinese media dat de Chinese autoriteiten een onderzoek zijn gestart naar de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) om vermoedens dat het bedrijf de concurrentieregels heeft overtreden. Nvidia staat in het middelpunt van de strijd tussen de VS en China om technologische suprematie. Washington heeft het bedrijf verboden zijn meest geavanceerde AI-chips te verkopen aan Chinese bedrijven, wat tot scherpe kritiek van Beijing heeft geleid.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de nieuwe inflatiegegevens, die woensdag naar buiten komen. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Beleggers hopen dat de inflatie in november laag genoeg is gebleven voor de centrale bank om de rente verder te verlagen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.690 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 6080 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 19.811 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordstanden.

Fed-voorzitter

Beleggers verwerkten daarnaast uitlatingen van Donald Trump. In een interview met NBC News zei de aankomende Amerikaanse president geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te vervangen zodra hij in januari aan zijn ambt begint. In het verleden kwam Trump regelmatig in conflict met Powell over het rentebeleid. Powell zei vorige maand dat hij zou weigeren zijn functie voortijdig neer te leggen als Trump hem zou proberen te ontslaan. Hij benadrukte dat het volgens de wet niet is toegestaan om hem of andere Fed-bestuurders voor het einde van hun termijn te verwijderen.

Super Micro Computer steeg 5 procent. De serverfabrikant loopt minder risico op korte termijn van de Nasdaq te verdwijnen. Het bedrijf had de deadline voor het deponeren van zijn jaarverslag uitgesteld en daarmee zou het niet aan de beursnoteringsregels voldoen. Beursuitbater Nasdaq heeft het bedrijf nu tot en met 25 februari de tijd gegeven om dit alsnog te doen.

De Chinese webwinkels Alibaba en JD.com klommen respectievelijk 7,4 en 10,1 procent in New York, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.

Meer uit Financieel

Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

21 minuten geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

1 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

1 uur geleden
Unilever praat met Katjes over verkoop Brits snackmerk, meldt Sky

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.

2 uur geleden
Belastingverhogingen helpen Britse regering aan begrotingsbuffer

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.

2 uur geleden
Brussel bevraagt Shein over op kinderen lijkende sekspoppen

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.

3 uur geleden
Beheerder DigiD vindt zorgen over Amerikaanse overname onterecht

DEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.

4 uur geleden