Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval

Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag 8,8 procent hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Daarmee wist de belangrijkste verkoper van AI-chips iets te herstellen van de koersval op maandag, toen het bedrijf bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde zag verdampen. Beleggers schrokken van de lancering van de chatbot van de Chinese start-up DeepSeek die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT.

Ook andere Amerikaanse techbedrijven eindigden hoger op Wall Street. Zo steeg Microsoft 2,9 procent, Apple 3,7 procent, Facebook-moederbedrijf Meta 2,2 procent en Google-moeder Alphabet 1,8 procent. Onder meer door deze koersstijgingen sloot techgraadmeter Nasdaq 2 procent hoger op 19.733,59 punten. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.850,35 punten en de brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 6067,70 punten.

Boeing steeg 1,5 procent. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant heeft vorig jaar een nettoverlies van 11,8 miljard dollar geleden, het grootste verlies sinds 2020. Topman Kelly Ortberg was echter optimistisch. Hij verwacht dat het bedrijf de productie van zijn belangrijke 737-toestellen dit jaar kan opvoeren naar 38 per maand. "Over het algemeen ben ik behoorlijk tevreden met waar we nu staan", zei hij in een interview.

Louis Vuitton

Paccar zakte 2,4 procent. Het moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF, met onder meer een fabriek in Eindhoven, heeft vorig jaar minder omzet gedraaid dan in 2023. Wel bleef het bedrijf winstgevend, al voldeed het resultaat in het laatste kwartaal van 2024 niet aan de verwachtingen van analisten. Desondanks wil Paccar flink blijven investeren, waarvan een groot deel in Amplify Cell Technologies, een batterijfabrikant waar Paccar een belang in heeft.

LVMH verloor 3,9 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co heeft zijn winst het afgelopen jaar zien kelderen. Onder de streep bleef 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan een jaar eerder. Leveranciers van luxegoederen staan al tijden onder druk, met name omdat mensen in China voorzichtig zijn met hun uitgaven.

Meer uit Financieel

Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

1 uur geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

1 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

2 uur geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

3 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

3 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

4 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

5 uur geleden