Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag 8,8 procent hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Daarmee wist de belangrijkste verkoper van AI-chips iets te herstellen van de koersval op maandag, toen het bedrijf bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde zag verdampen. Beleggers schrokken van de lancering van de chatbot van de Chinese start-up DeepSeek die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT.
Ook andere Amerikaanse techbedrijven eindigden hoger op Wall Street. Zo steeg Microsoft 2,9 procent, Apple 3,7 procent, Facebook-moederbedrijf Meta 2,2 procent en Google-moeder Alphabet 1,8 procent. Onder meer door deze koersstijgingen sloot techgraadmeter Nasdaq 2 procent hoger op 19.733,59 punten. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.850,35 punten en de brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 6067,70 punten.
Boeing steeg 1,5 procent. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant heeft vorig jaar een nettoverlies van 11,8 miljard dollar geleden, het grootste verlies sinds 2020. Topman Kelly Ortberg was echter optimistisch. Hij verwacht dat het bedrijf de productie van zijn belangrijke 737-toestellen dit jaar kan opvoeren naar 38 per maand. "Over het algemeen ben ik behoorlijk tevreden met waar we nu staan", zei hij in een interview.
Louis Vuitton
Paccar zakte 2,4 procent. Het moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF, met onder meer een fabriek in Eindhoven, heeft vorig jaar minder omzet gedraaid dan in 2023. Wel bleef het bedrijf winstgevend, al voldeed het resultaat in het laatste kwartaal van 2024 niet aan de verwachtingen van analisten. Desondanks wil Paccar flink blijven investeren, waarvan een groot deel in Amplify Cell Technologies, een batterijfabrikant waar Paccar een belang in heeft.
LVMH verloor 3,9 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co heeft zijn winst het afgelopen jaar zien kelderen. Onder de streep bleef 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan een jaar eerder. Leveranciers van luxegoederen staan al tijden onder druk, met name omdat mensen in China voorzichtig zijn met hun uitgaven.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
8 uur geleden