Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag 8,8 procent hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Daarmee wist de belangrijkste verkoper van AI-chips iets te herstellen van de koersval op maandag, toen het bedrijf bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde zag verdampen. Beleggers schrokken van de lancering van de chatbot van de Chinese start-up DeepSeek die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT.
Ook andere Amerikaanse techbedrijven eindigden hoger op Wall Street. Zo steeg Microsoft 2,9 procent, Apple 3,7 procent, Facebook-moederbedrijf Meta 2,2 procent en Google-moeder Alphabet 1,8 procent. Onder meer door deze koersstijgingen sloot techgraadmeter Nasdaq 2 procent hoger op 19.733,59 punten. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.850,35 punten en de brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 6067,70 punten.
Boeing steeg 1,5 procent. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant heeft vorig jaar een nettoverlies van 11,8 miljard dollar geleden, het grootste verlies sinds 2020. Topman Kelly Ortberg was echter optimistisch. Hij verwacht dat het bedrijf de productie van zijn belangrijke 737-toestellen dit jaar kan opvoeren naar 38 per maand. "Over het algemeen ben ik behoorlijk tevreden met waar we nu staan", zei hij in een interview.
Louis Vuitton
Paccar zakte 2,4 procent. Het moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF, met onder meer een fabriek in Eindhoven, heeft vorig jaar minder omzet gedraaid dan in 2023. Wel bleef het bedrijf winstgevend, al voldeed het resultaat in het laatste kwartaal van 2024 niet aan de verwachtingen van analisten. Desondanks wil Paccar flink blijven investeren, waarvan een groot deel in Amplify Cell Technologies, een batterijfabrikant waar Paccar een belang in heeft.
LVMH verloor 3,9 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co heeft zijn winst het afgelopen jaar zien kelderen. Onder de streep bleef 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan een jaar eerder. Leveranciers van luxegoederen staan al tijden onder druk, met name omdat mensen in China voorzichtig zijn met hun uitgaven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop 1,9 procent.
42 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, vooral door sterke verkopen van huishoudelijke producten en beautymerken zoals Dove en Vaseline. Unilever heeft het in Europa nog wel altijd moeilijk, waar de omzet is gedaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse economie is in het eerste kwartaal niet gegroeid, volgt uit cijfers van het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product van Frankrijk bleef in de eerste drie maanden van 2026 onveranderd ten opzichte van een kwartaal eerder. Een zwakke binnenlandse vraag en buitenlandse handel drukten op het groeicijfer van Frankrijk.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft in het eerste kwartaal van 2026 recordresultaten behaald. Vooral de chipdivisie van het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern liet een forse groei zien door de aanhoudende grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
1 uur geleden