Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval

Nvidia bijna 9 procent hoger op Wall Street na koersval

NEW YORK (ANP) - Nvidia is dinsdag 8,8 procent hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Daarmee wist de belangrijkste verkoper van AI-chips iets te herstellen van de koersval op maandag, toen het bedrijf bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde zag verdampen. Beleggers schrokken van de lancering van de chatbot van de Chinese start-up DeepSeek die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT.

Ook andere Amerikaanse techbedrijven eindigden hoger op Wall Street. Zo steeg Microsoft 2,9 procent, Apple 3,7 procent, Facebook-moederbedrijf Meta 2,2 procent en Google-moeder Alphabet 1,8 procent. Onder meer door deze koersstijgingen sloot techgraadmeter Nasdaq 2 procent hoger op 19.733,59 punten. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.850,35 punten en de brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 6067,70 punten.

Boeing steeg 1,5 procent. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant heeft vorig jaar een nettoverlies van 11,8 miljard dollar geleden, het grootste verlies sinds 2020. Topman Kelly Ortberg was echter optimistisch. Hij verwacht dat het bedrijf de productie van zijn belangrijke 737-toestellen dit jaar kan opvoeren naar 38 per maand. "Over het algemeen ben ik behoorlijk tevreden met waar we nu staan", zei hij in een interview.

Louis Vuitton

Paccar zakte 2,4 procent. Het moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF, met onder meer een fabriek in Eindhoven, heeft vorig jaar minder omzet gedraaid dan in 2023. Wel bleef het bedrijf winstgevend, al voldeed het resultaat in het laatste kwartaal van 2024 niet aan de verwachtingen van analisten. Desondanks wil Paccar flink blijven investeren, waarvan een groot deel in Amplify Cell Technologies, een batterijfabrikant waar Paccar een belang in heeft.

LVMH verloor 3,9 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co heeft zijn winst het afgelopen jaar zien kelderen. Onder de streep bleef 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan een jaar eerder. Leveranciers van luxegoederen staan al tijden onder druk, met name omdat mensen in China voorzichtig zijn met hun uitgaven.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

15 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

18 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

19 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

20 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

20 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

21 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

23 uur geleden