Nuyens eist bij UCI schadevergoeding Jumbo-Visma in zaak-Van Aert
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma moet volgens Nick Nuyens een schadevergoeding gaan betalen voor de perikelen rond de overstap van Wout van Aert, drie jaar geleden. De Belgische wielrenner besloot in september 2018 zijn contract bij de ploeg van Nuyens te ontbinden en ging vervolgens voor Jumbo-Visma rijden. Nuyens (41) beschuldigde Van Aert van contractbreuk en eiste eerder voor de rechter een schadevergoeding van 1,1 miljoen euro van de renner, die uiteindelijk door het arbeidshof in Antwerpen werd veroordeeld tot een boete van 662.000 euro.
Nu wil Sniper Cycling, het bedrijf van de Belgische oud-prof Nuyens, ook geld zien van Jumbo-Visma. "Het gaat niet meer over Nuyens versus Van Aert, dit is een opvolging van het dossier. Als de UCI niets doet, treft dat alle ploegen", zegt de advocaat van Nuyens in Belgische media. "Mijn cliënt treedt op voor de wielerwereld en wil schadevergoeding van Jumbo-Visma."
Een woordvoerder zegt dat Jumbo-Visma niets van de UCI heeft gehoord. De Nederlandse formatie wil dan ook niet reageren op de berichten.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
33 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
6 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
15 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
16 uur geleden