Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het nutsbedrijf dat in Los Angeles verantwoordelijk is voor de waterwinning is door een groep bewoners van de wijk Pacific Palisades aangeklaagd. "De watervoorziening faalde jammerlijk, waardoor bewoners en brandweerlieden weinig tot geen water hadden om branden te blussen", verwijten de bewoners het Los Angeles Department of Water and Power (LADWP).
In de aanklacht staat dat een waterreservoir leeg was toen de bosbranden bij de chique wijk vorige week uitbraken. Het gaat om het Santa Ynez Reservoir, waar ongeveer 443 miljoen liter water in opgeslagen kan worden. Sommige brandkranen kwamen droog te staan en er waren problemen met de waterdruk. "We hebben het systeem tot het uiterste gedreven", zei de directeur van het nutsbedrijf vorige week al tegen journalisten.
Het LADWP, het grootste gemeentelijke nutsbedrijf in de Verenigde Staten, heeft nog niet op de aanklacht gereageerd.
Door de brand in de wijk gingen 5300 huizen en gebouwen in vlammen op, schrijft The Los Angeles Times. Acht mensen kwamen om het leven. Er brandde ongeveer 9600 hectare af, vergelijkbaar met de oppervlakte van de gemeente Utrecht (9900 hectare).
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
50 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
1 uur geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
6 uur geleden