Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden

Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het nutsbedrijf dat in Los Angeles verantwoordelijk is voor de waterwinning is door een groep bewoners van de wijk Pacific Palisades aangeklaagd. "De watervoorziening faalde jammerlijk, waardoor bewoners en brandweerlieden weinig tot geen water hadden om branden te blussen", verwijten de bewoners het Los Angeles Department of Water and Power (LADWP).

In de aanklacht staat dat een waterreservoir leeg was toen de bosbranden bij de chique wijk vorige week uitbraken. Het gaat om het Santa Ynez Reservoir, waar ongeveer 443 miljoen liter water in opgeslagen kan worden. Sommige brandkranen kwamen droog te staan en er waren problemen met de waterdruk. "We hebben het systeem tot het uiterste gedreven", zei de directeur van het nutsbedrijf vorige week al tegen journalisten.

Het LADWP, het grootste gemeentelijke nutsbedrijf in de Verenigde Staten, heeft nog niet op de aanklacht gereageerd.

Door de brand in de wijk gingen 5300 huizen en gebouwen in vlammen op, schrijft The Los Angeles Times. Acht mensen kwamen om het leven. Er brandde ongeveer 9600 hectare af, vergelijkbaar met de oppervlakte van de gemeente Utrecht (9900 hectare).

Meer uit Buitenland

Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de VS en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

54 minuten geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

9 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

10 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

11 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

11 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

12 uur geleden