Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden

Nutsbedrijf Los Angeles aangeklaagd om watertekort bij branden

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het nutsbedrijf dat in Los Angeles verantwoordelijk is voor de waterwinning is door een groep bewoners van de wijk Pacific Palisades aangeklaagd. "De watervoorziening faalde jammerlijk, waardoor bewoners en brandweerlieden weinig tot geen water hadden om branden te blussen", verwijten de bewoners het Los Angeles Department of Water and Power (LADWP).

In de aanklacht staat dat een waterreservoir leeg was toen de bosbranden bij de chique wijk vorige week uitbraken. Het gaat om het Santa Ynez Reservoir, waar ongeveer 443 miljoen liter water in opgeslagen kan worden. Sommige brandkranen kwamen droog te staan en er waren problemen met de waterdruk. "We hebben het systeem tot het uiterste gedreven", zei de directeur van het nutsbedrijf vorige week al tegen journalisten.

Het LADWP, het grootste gemeentelijke nutsbedrijf in de Verenigde Staten, heeft nog niet op de aanklacht gereageerd.

Door de brand in de wijk gingen 5300 huizen en gebouwen in vlammen op, schrijft The Los Angeles Times. Acht mensen kwamen om het leven. Er brandde ongeveer 9600 hectare af, vergelijkbaar met de oppervlakte van de gemeente Utrecht (9900 hectare).

Meer uit Buitenland

Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

3 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

4 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

5 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

6 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

6 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

8 uur geleden
Netanyahu: Israël heeft Iraanse bruggen en spoorwegen aangevallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.

8 uur geleden