Nummerplatenruzie Kosovo met Servië bijgelegd
BRUSSEL (ANP) - Servië en het van Servië afgesplitste Kosovo hebben een jarenlang conflict over nummerborden opgelost. EU-buitenlandchef Josep Borrell meldt een akkoord na een ultieme poging het geschil bij te leggen, nadat er eerder al veel crisisoverleg over de kwestie was geweest.
Kosovo wilde doordrukken dat ook Servische inwoners met een Kosovaars kenteken moeten gaan rijden, maar die verzetten zich daartegen. Volgens Borrell stopt Servië met het uitgeven van speciale kentekenplaten voor Kosovo en gaat Kosovo niet verder met het opnieuw registreren van voertuigen van Servische inwoners.
Borrell zegt op Twitter zeer verheugd te zijn over deze stappen "om verdere escalatie te voorkomen". De plannen van Kosovo leidden tot felle protesten bij de Servische minderheid. Kosovo wilde deze week beginnen met het opleggen van boetes, maar stelde dit uit onder internationale druk om verder te onderhandelen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
35 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
37 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
7 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
8 uur geleden