Nummer 5 Eredivisie mag na bekerzege Feyenoord Europa League in
ROTTERDAM (ANP) - De bekerzege van Feyenoord (1-0 tegen NEC) kan positieve gevolgen hebben voor Ajax. Als de Amsterdammers de laatste vier competitiewedstrijden de vijfde plaats in de Eredivisie weten vast te houden, hoeven ze geen play-offs te spelen. Door de bekerwinst van Feyenoord plaatst de nummer 5 zich voor de tweede voorronde van de Europa League. De play-offs voor deelname aan de Conference League gaan nu tussen de nummers 6 tot en met 9.
De Nederlandse tickets voor de Europese toernooien schuiven op omdat Feyenoord naar alle waarschijnlijkheid als tweede eindigt en zich daardoor plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League, net als aanstaand kampioen PSV. De nummer 3, vooralsnog FC Twente, mag meedoen aan de voorronden van de Champions League.
De bekerwinnaar krijgt een ticket voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Omdat Feyenoord de Champions League ingaat, schuift dat ticket nu door naar de nummer 4, AZ voorlopig.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
9 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
11 uur geleden