Nummer 5 Eredivisie mag na bekerzege Feyenoord Europa League in
ROTTERDAM (ANP) - De bekerzege van Feyenoord (1-0 tegen NEC) kan positieve gevolgen hebben voor Ajax. Als de Amsterdammers de laatste vier competitiewedstrijden de vijfde plaats in de Eredivisie weten vast te houden, hoeven ze geen play-offs te spelen. Door de bekerwinst van Feyenoord plaatst de nummer 5 zich voor de tweede voorronde van de Europa League. De play-offs voor deelname aan de Conference League gaan nu tussen de nummers 6 tot en met 9.
De Nederlandse tickets voor de Europese toernooien schuiven op omdat Feyenoord naar alle waarschijnlijkheid als tweede eindigt en zich daardoor plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League, net als aanstaand kampioen PSV. De nummer 3, vooralsnog FC Twente, mag meedoen aan de voorronden van de Champions League.
De bekerwinnaar krijgt een ticket voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Omdat Feyenoord de Champions League ingaat, schuift dat ticket nu door naar de nummer 4, AZ voorlopig.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
8 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
9 uur geleden