Nummer 5 Eredivisie mag na bekerzege Feyenoord Europa League in
ROTTERDAM (ANP) - De bekerzege van Feyenoord (1-0 tegen NEC) kan positieve gevolgen hebben voor Ajax. Als de Amsterdammers de laatste vier competitiewedstrijden de vijfde plaats in de Eredivisie weten vast te houden, hoeven ze geen play-offs te spelen. Door de bekerwinst van Feyenoord plaatst de nummer 5 zich voor de tweede voorronde van de Europa League. De play-offs voor deelname aan de Conference League gaan nu tussen de nummers 6 tot en met 9.
De Nederlandse tickets voor de Europese toernooien schuiven op omdat Feyenoord naar alle waarschijnlijkheid als tweede eindigt en zich daardoor plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League, net als aanstaand kampioen PSV. De nummer 3, vooralsnog FC Twente, mag meedoen aan de voorronden van de Champions League.
De bekerwinnaar krijgt een ticket voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Omdat Feyenoord de Champions League ingaat, schuift dat ticket nu door naar de nummer 4, AZ voorlopig.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
10 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
13 uur geleden