Nummer 1 van de wereld Swiatek wil gelijke beloning vrouwentennis
DUBAI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld, pleit voor gelijke beloning van de mannen en vrouwen in de toernooien. Het verschil in prijzengeld is nu te groot, vindt Swiatek.
Ze vond bewijs voor haar stelling in de Financial Times, die onlangs had uitgerekend dat halverwege vorig jaar de mannentour ATP 75 procent meer prijzengeld in toernooien uitkeerde dan de vrouwentour WTA. Alleen in de vier grandslamtoernooien is het prijzengeld van de mannen en de vrouwen gelijk.
"Wat mij betreft is de topprioriteit voor de WTA om zich zakelijk uit te breiden, de populariteit te vergroten en het verschil in prijzengeld met de ATP te verkleinen", zei Swiatek op het toernooi in Dubai, waar ze in de achtste finales in twee sets overtuigend afrekende met de Russin Ljoedmila Samsonova (6-1 6-0).
"Het vrouwentennis brengt dezelfde emoties met zich mee als het mannentennis", aldus de Poolse. "Op dit moment hoor ik niemand klagen over het inconsistente niveau. Er zijn toptennissters die geweldig spelen in de meeste toernooien."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden