Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nummer 1 van de wereld Barty niet op US Open tennis

Nummer 1 van de wereld Barty niet op US Open tennis

SYDNEY (ANP/AFP) - De nummer één van de wereld in het vrouwentennis, Ashleigh Barty, heeft zich donderdag teruggetrokken uit de US Open vanwege angst voor het coronavirus. De Australische is de zoveelste topper die afzegt voor het grandslamtoernooi dat vanaf 31 augustus in New York wordt gehouden.

"Mijn team en ik hebben besloten dat we dit jaar niet naar de VS zullen reizen voor de Western en Southern Open en de US Open", zei ze in een verklaring aan Australische media. "Ik ben dol op beide evenementen, dus het was een moeilijke beslissing. Maar er zijn nog steeds aanzienlijke risico's verbonden aan Covid-19 en ik voel me niet op mijn gemak om mijn team en mijzelf in die positie te plaatsen."

Ook de Roemeense Simona Halep, nummer 2 van de wereld, ziet af van inschrijving voor de US Open. De namen van de Oekraïense nummer 5 van de wereld Elina Svitolina en de Canadese nummer 6 Bianca Andreescu, ontbreken eveneens op de lijst. Als de situatie rond het coronavirus niet verbetert, reist Kiki Bertens niet af naar de Verenigde Staten en doet de Nederlandse nummer 7 van de wereld evenmin mee.

Naomi Osaka bevestigde via haar management wel haar deelname aan het US Open, dat ze in 2018 won. De 22-jarige Japanse nummer 10 van de wereld is ook ingeschreven voor het voorbereidingstoernooi Western en Southern Open, dat vanwege het coronavirus niet zoals gewoonlijk in Cincinnati wordt gespeeld, maar op de banen van Flushing Meadows in New York.

Meer uit Sport

UCI-baas weet nu al dat WK wielrennen in Nederland succes wordt

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.

7 uur geleden
Wielrenner Mollema rekent op mooi WK in aardbevingsgebied in 2034

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.

8 uur geleden
WK wielrennen in 2034 in Groningen en Drenthe, in 2032 in India

MONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.

8 uur geleden
Hamilton noemt een sprintrace in Monaco 'onzinnig'

BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."

15 uur geleden
Verstappen: Hadjar behouden als teamgenoot 'volkomen logisch'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.

15 uur geleden
Formule 1-coureur Gasly schrikt van haatberichten op social media

BAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."

18 uur geleden
Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 dag geleden