Nummer 1 van de wereld Barty niet op US Open tennis
SYDNEY (ANP/AFP) - De nummer één van de wereld in het vrouwentennis, Ashleigh Barty, heeft zich donderdag teruggetrokken uit de US Open vanwege angst voor het coronavirus. De Australische is de zoveelste topper die afzegt voor het grandslamtoernooi dat vanaf 31 augustus in New York wordt gehouden.
"Mijn team en ik hebben besloten dat we dit jaar niet naar de VS zullen reizen voor de Western en Southern Open en de US Open", zei ze in een verklaring aan Australische media. "Ik ben dol op beide evenementen, dus het was een moeilijke beslissing. Maar er zijn nog steeds aanzienlijke risico's verbonden aan Covid-19 en ik voel me niet op mijn gemak om mijn team en mijzelf in die positie te plaatsen."
Ook de Roemeense Simona Halep, nummer 2 van de wereld, ziet af van inschrijving voor de US Open. De namen van de Oekraïense nummer 5 van de wereld Elina Svitolina en de Canadese nummer 6 Bianca Andreescu, ontbreken eveneens op de lijst. Als de situatie rond het coronavirus niet verbetert, reist Kiki Bertens niet af naar de Verenigde Staten en doet de Nederlandse nummer 7 van de wereld evenmin mee.
Naomi Osaka bevestigde via haar management wel haar deelname aan het US Open, dat ze in 2018 won. De 22-jarige Japanse nummer 10 van de wereld is ook ingeschreven voor het voorbereidingstoernooi Western en Southern Open, dat vanwege het coronavirus niet zoals gewoonlijk in Cincinnati wordt gespeeld, maar op de banen van Flushing Meadows in New York.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
12 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
15 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
15 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
19 uur geleden