Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nul boetes, 700 waarschuwingen uitgedeeld om blowverbod Amsterdam

Nul boetes, 700 waarschuwingen uitgedeeld om blowverbod Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in Amsterdam nog geen boetes uitgedeeld aan mensen die het blowverbod in de binnenstad overtreden. Wel zijn er tot nu toe ruim zevenhonderd jointrokers aangesproken op hun gedrag en kregen 44 mensen een officiƫle waarschuwing. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema aan de Amsterdamse gemeenteraad naar aanleiding van vragen van de VVD.

Het blowverbod in Amsterdam geldt sinds 25 mei. Wie in het oude centrum van de hoofdstad een joint opsteekt en die ondanks waarschuwingen niet uit wil maken, kan een boete van 100 euro krijgen. Het verbod geldt in het Wallengebied, op de Dam, het Damrak en de Nieuwmarkt.

Volgens Halsema is het voor handhavers in veruit de meeste gevallen genoeg om in gesprek te gaan met een jointroker en diegene te vragen de joint uit te doen en weg te stoppen. Pas als iemand hier niet naar luistert, wordt een officiƫle waarschuwing uitgedeeld. Handhavers leggen daarbij ook uit dat de volgende stap een boete is, licht een woordvoerder van Halsema toe. Tot nu toe is het zover dus niet gekomen.

De Amsterdamse VVD had vragen gesteld over de effectiviteit en doeltreffendheid van het blowverbod omdat boetes vooralsnog waren uitgebleven. Halsema benadrukt in haar antwoorden dat het verminderen van het imago van Amsterdam als "drugsbestemming" niet het primaire doel van het verbod is. Het doel is de overlast te beperken, schrijft de burgemeester, en dat wordt bereikt "als het blowen in de openbare ruimte stopt". Daarom is de eerste stap altijd om een roker te vragen de joint uit te maken en wordt pas bij weigering een boete opgelegd, aldus Halsema. Volgens haar zijn de mensen die worden aangesproken door handhavers niet alleen maar toeristen.

Meer uit Binnenland

Grote brand bij recyclingbedrijf Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Aan de Koopvaardijweg in het Brabantse Oosterhout staan bij een recyclingbedrijf balen geperst papier in brand. De brandweer is aanwezig en bestrijdt de brand met meerdere voertuigen, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.

55 minuten geleden
Klimaatdoel 2030 volgens onderzoek nog steeds niet in zicht

AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat het wettelijk vastgelegde klimaatdoel voor 2030 nog steeds niet halen. Het extra maatregelenpakket dat klimaatminister Sophie Hermans eind april aankondigde levert te weinig op, concluderen onderzoekers van het onafhankelijke bureau Kalavasta. Ze hebben in opdracht van Greenpeace en Milieudefensie de te verwachten effecten doorgerekend.

1 uur geleden
200 jaar oude condoom van blindedarm te zien in Rijksmuseum

AMSTERDAM (ANP) - In het Rijksmuseum is vanaf dinsdag een condoom uit ongeveer 1830 te zien die vermoedelijk is gemaakt van de blindedarm van een schaap. Op de bijna tweehonderd jaar oude condoom staat een erotische afbeelding.

1 uur geleden
Buma Awards voor Yves Berendse en Roxy Dekker

AMSTERDAM (ANP) - Yves Berendse heeft maandagavond de Buma Award Nationaal gewonnen. Zijn nummer Terug in de Tijd was het bestverkochte en meestgedraaide nummer van 2024 in Nederland. Internationaal was dat het nummer Alibi van Sevdaliza, een samenwerking met de Braziliaanse Pabllo Vittar en Yseult uit Frankrijk.

7 uur geleden
VVD, NSC en BBB eensgezind na kort overleg: bal ligt bij PVV

DEN HAAG (ANP) - VVD, NSC en BBB vinden dat de PVV zelf aan de slag moet met de asielpunten van Wilders. De vier coalitiepartijen kwamen na een gesprek van een uur naar buiten. De voorvrouwen van VVD, NSC en BBB herhaalden hun eerdere kijk op Wilders' plannen en zeggen de PVV niet tegen te werken.

10 uur geleden
Voetballers Telstar in IJmuiden gehuldigd tijdens promotiefeest

IJMUIDEN (ANP) - De voetballers van Telstar zijn op een bomvol Plein 1945 in IJmuiden gehuldigd nadat ze zondag promotie naar de Eredivisie hadden afgedwongen met een 1-3-winst op Willem II. De spelers kwamen een voor een het podium op en werden met luid applaus en gezang ontvangen door honderden fans. De spelersgroep en staf zorgden dat het publiek de bokaal voor de promotie geen moment uit het oog verloor.

11 uur geleden
Agema hoopt deze week op overeenstemming over zorgakkoord

AMERSFOORT (ANP) - Zorgminister Fleur Agema (PVV) hoopt deze week overeenstemming over het zorgakkoord te bereiken. Dinsdag praat zij weer met betrokken partijen, zei ze maandag na afloop van een zorgtop in Amersfoort.

12 uur geleden