Nuis wint tweede wereldbekerwedstrijd op 1500 meter voor Roest
BEIJING (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing de 1500 meter gewonnen. De olympisch kampioen was met 1.44,80 verreweg de snelste op de baan, waar hij ruim anderhalf jaar geleden zijn tweede olympische goud op deze afstand veroverde. Patrick Roest pakte het zilver, Zhongyan Ning uit China het brons.
Nuis eindigde een week geleden nog als zesde op de 1500 meter en zijn directe tegenstander Ning werd derde. Met een snelle opening pakte Nuis meteen afstand op de Chinees en na een goede kruising in de tweede volle ronde liep hij nog veel verder uit. De 34-jarige schaatser hield dat goed vol en dook onder de tijd van Roest.
Roest was met een vlak schema eerder tot 1.45,36 gekomen. Hij versloeg de Noorse schaatser Hallgeir Engebråten die een stuk sneller was gestart. Roest verbeterde zich ook fors vergeleken met een week eerder, toen hij twaalfde werd.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
48 minuten geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
1 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
8 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
18 uur geleden