Nuis wint tweede wereldbekerwedstrijd op 1500 meter voor Roest
BEIJING (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Beijing de 1500 meter gewonnen. De olympisch kampioen was met 1.44,80 verreweg de snelste op de baan, waar hij ruim anderhalf jaar geleden zijn tweede olympische goud op deze afstand veroverde. Patrick Roest pakte het zilver, Zhongyan Ning uit China het brons.
Nuis eindigde een week geleden nog als zesde op de 1500 meter en zijn directe tegenstander Ning werd derde. Met een snelle opening pakte Nuis meteen afstand op de Chinees en na een goede kruising in de tweede volle ronde liep hij nog veel verder uit. De 34-jarige schaatser hield dat goed vol en dook onder de tijd van Roest.
Roest was met een vlak schema eerder tot 1.45,36 gekomen. Hij versloeg de Noorse schaatser Hallgeir Engebråten die een stuk sneller was gestart. Roest verbeterde zich ook fors vergeleken met een week eerder, toen hij twaalfde werd.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
17 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
19 uur geleden