Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis ook blij met nipte zege op 1000 meter in wereldbeker

Nuis ook blij met nipte zege op 1000 meter in wereldbeker

STAVANGER (ANP) - Kjeld Nuis was voor de tweede keer op rij de beste in de wereldbeker op de 1000 meter. De 34-jarige schaatser deed dat niet met dezelfde grote voorsprong als twee weken geleden in Beijing, maar vond zijn zege toch "superlekker". "Het gat was vorige keer zo groot, dat voelt zo lekker. Nu was het met de hakken over de sloot, maar hij telt", zei hij bij de NOS.

Nuis keek terug op een naar eigen zeggen een rommelige rit. Dat kwam ook doordat zijn tegenstander Tatsuya Shinhama snel opende en goed partij bleef bieden. "Hij reed best ver weg en ik kwam er niet lekker in. Ik voelde hem wegrijden en er ging van alles door mijn hoofd", zei Nuis. Hij vergeleek het met zijn rit in Beijing waar hij perfect achter zijn tegenstander aankon. "Nu gaf ik hem de laatste kruising cadeau en dan wordt die laatste buitenbocht ook heel pittig. Het was vechten tot de streep."

Met zijn tijd van 1.08,76 was Nuis niet de snelste van de dag. Regerend wereldkampioen Jordan Stolz uit de VS was eerder in de B-groep sneller geweest met 1.08,47. "Dat kun je niet vergelijken", vond Nuis. "Hij had wel mooi ijs, want toen dweilden ze wel. Jammer dat hij niet meedeed aan deze wedstrijd. Door de wedstrijd in Beijing over te slaan, kom je in de B-groep. Dat wil je niet."

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

3 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

9 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

9 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

9 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

9 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

10 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

10 uur geleden