Nuis moet op 1500 meter in Stavanger meerdere erkennen in Stolz
STAVANGER (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Stavanger genoegen moeten nemen met zilver op de 1500 meter. De olympisch kampioen moest met een tijd van 1.45,34 zijn meerdere erkennen in wereldkampioen Jordan Stolz. De Amerikaan won in 1.44,67. De Japanner Kazuya Yamada pakte het brons.
Stolz won de wereldbekerwedstrijd in Stavanger vorig jaar in 1.44,89. Met een sterke slotronde was hij dit jaar zelfs twee tienden van een seconde sneller dan zijn baanrecord.
Nuis lag met een snelle eerste en tweede ronde onder de tussentijden van Stolz, maar moest met 29,3 te veel toegeven in de laatste ronde. De 34-jarige schaatser bleef 0,67 seconde boven de tijd van de Amerikaan.
Andere Nederlanders
Patrick Roest reed de 1500 meter met een vlak schema en een sterke slotronde. Met 1.45,78 eindigde hij net naast het podium op de vierde plaats.
Thomas Krol probeerde ook in de buurt te blijven van de tijd van Stolz, maar verloor al in de tweede en derde ronde te veel. Krol verloor de rit ook van Hallgeir Engebråten en finishte in 1.46,79, goed voor de negende tijd.
Wesly Dijs werd in de laatste rit verslagen door de Noor Sander Eitrem. Met 1.47,34 werd hij vijftiende. Louis Hollaar kwam in de eerste rit tot 1.48,04. Daarmee werd hij zeventiende.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
3 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
7 uur geleden