Nuis moet op 1500 meter in Stavanger meerdere erkennen in Stolz
STAVANGER (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Stavanger genoegen moeten nemen met zilver op de 1500 meter. De olympisch kampioen moest met een tijd van 1.45,34 zijn meerdere erkennen in wereldkampioen Jordan Stolz. De Amerikaan won in 1.44,67. De Japanner Kazuya Yamada pakte het brons.
Stolz won de wereldbekerwedstrijd in Stavanger vorig jaar in 1.44,89. Met een sterke slotronde was hij dit jaar zelfs twee tienden van een seconde sneller dan zijn baanrecord.
Nuis lag met een snelle eerste en tweede ronde onder de tussentijden van Stolz, maar moest met 29,3 te veel toegeven in de laatste ronde. De 34-jarige schaatser bleef 0,67 seconde boven de tijd van de Amerikaan.
Andere Nederlanders
Patrick Roest reed de 1500 meter met een vlak schema en een sterke slotronde. Met 1.45,78 eindigde hij net naast het podium op de vierde plaats.
Thomas Krol probeerde ook in de buurt te blijven van de tijd van Stolz, maar verloor al in de tweede en derde ronde te veel. Krol verloor de rit ook van Hallgeir Engebråten en finishte in 1.46,79, goed voor de negende tijd.
Wesly Dijs werd in de laatste rit verslagen door de Noor Sander Eitrem. Met 1.47,34 werd hij vijftiende. Louis Hollaar kwam in de eerste rit tot 1.48,04. Daarmee werd hij zeventiende.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden