
Nuis lonkt naar titel en WK-ticket na val Mulder
HEERENVEEN (ANP) - Voor Ronald Mulder is de NK sprint in Heerenveen op een drama uitgelopen. De klassementsleider na twee afstanden was op de tweede 500 meter op weg naar een uitstekende tijd. In de laatste binnenbocht ging hij echter hard onderuit. Daarmee was zijn toernooi mislukt.
De winst ging zondag naar Gijs Esders, die finishte in 35,12 seconden. Mulder zegevierde zaterdag nog in 34,86. De onttroonde titelhouder Hein Otterspeer, die zaterdag op de 1000 werd gediskwalificeerd, reed de tweede tijd: 35,15. Lennart Velema eindigde als derde in 35,16. Kjeld Nuis reed evenals op zaterdag de zesde tijd (35,46).
In het klassement na drie afstanden leidt nu Velema, gevolgd door Esders en Nuis. Op de afsluitende 1000 meter moet Nuis, olympisch kampioen op deze afstand, 0,26 goedmaken op Velema. Esders staat op 0,21 van de koploper. Nuis won zaterdag de 1000 meter met ruime verschillen.
De winnaar van de NK sprint plaatst zich voor de WK sprint eind februari in Hamar. Kai Verbij en Dai Dai Ntab zijn daarvoor al geplaatst. Beiden ontbreken dit weekeinde in Thialf.
Meer uit Sport
FLORENCE (ANP/AFP) - De Keniaanse atlete Faith Kipyegon heeft gewaarschuwd dat er nog meer aankomt na haar wereldrecord op de 1500 meter. Kipyegon verbrak bij de Diamond League in Florence vrijdagavond met 3.49,11 het record van Genzebe Dibaba uit Ethiopiƫ (3.50,07), maar liet na afloop weten nog sneller te willen.
37 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische wielrenner Julian Mertens is ontwaakt uit de kunstmatige coma waarin hij werd gehouden na een valpartij tijdens de training afgelopen woensdag. Zijn ploeg Bingoal WB meldt dat de 25-jarige wielrenner is afgekoppeld van de beademing en al even met zijn naasten heeft kunnen spreken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse tennissers Demi Schuurs, Jean-Julien Rojer en Wesley Koolhof willen zich volgend jaar op de Olympische Spelen revancheren. Twee jaar geleden liepen de Spelen van Tokio op een grote teleurstelling uit, omdat de Nederlandse tennissers zich terugtrokken na een positieve coronatest van Rojer.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in de derde ronde van Roland Garros gewonnen van Denis Shapovalov, de nummer 26 van de plaatsingslijst. De Spaanse nummer 1 van de wereld zette de Canadees in drie sets met overtuiging aan de kant, 6-1 6-4 6-2.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal ondergaat een operatie aan een spier in zijn heup. Dat heeft zijn zaakwaarnemer gezegd. De heupblessure liep hij in januari op tijdens de Australian Open en houdt hem al maanden van de tennisbaan. De 22-voudig grandslamwinnaar meldde zich ook af voor Roland Garros, het graveltoernooi in Parijs dat hij veertien keer won.
13 uur geledenFLORENCE (ANP) - De Keniaanse atlete Faith Kipyegon heeft bij de Diamond League in Florence het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd. De tweevoudig olympisch- en wereldkampioene liep als eerste vrouw onder de 3 minuut en 50 seconden: 3.49,11.
14 uur geledenFLORENCE (ANP) - Lieke Klaver is bij de atletiekmeeting van de Diamond League in Florence als tweede geƫindigd op de 400 meter. De sprintster uit Enkhuizen liep een tijd van 50,75, ruim een halve seconde boven haar persoonlijk record. Ze moest alleen de Poolse Natalia Kaczmarek voor laten gaan (50,41). De Amerikaanse Lynna Irby-Jackson finishte als derde in 50,84.
14 uur geleden