Nuis lonkt naar titel en WK-ticket na val Mulder
HEERENVEEN (ANP) - Voor Ronald Mulder is de NK sprint in Heerenveen op een drama uitgelopen. De klassementsleider na twee afstanden was op de tweede 500 meter op weg naar een uitstekende tijd. In de laatste binnenbocht ging hij echter hard onderuit. Daarmee was zijn toernooi mislukt.
De winst ging zondag naar Gijs Esders, die finishte in 35,12 seconden. Mulder zegevierde zaterdag nog in 34,86. De onttroonde titelhouder Hein Otterspeer, die zaterdag op de 1000 werd gediskwalificeerd, reed de tweede tijd: 35,15. Lennart Velema eindigde als derde in 35,16. Kjeld Nuis reed evenals op zaterdag de zesde tijd (35,46).
In het klassement na drie afstanden leidt nu Velema, gevolgd door Esders en Nuis. Op de afsluitende 1000 meter moet Nuis, olympisch kampioen op deze afstand, 0,26 goedmaken op Velema. Esders staat op 0,21 van de koploper. Nuis won zaterdag de 1000 meter met ruime verschillen.
De winnaar van de NK sprint plaatst zich voor de WK sprint eind februari in Hamar. Kai Verbij en Dai Dai Ntab zijn daarvoor al geplaatst. Beiden ontbreken dit weekeinde in Thialf.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden