Nuis lonkt naar titel en WK-ticket na val Mulder
HEERENVEEN (ANP) - Voor Ronald Mulder is de NK sprint in Heerenveen op een drama uitgelopen. De klassementsleider na twee afstanden was op de tweede 500 meter op weg naar een uitstekende tijd. In de laatste binnenbocht ging hij echter hard onderuit. Daarmee was zijn toernooi mislukt.
De winst ging zondag naar Gijs Esders, die finishte in 35,12 seconden. Mulder zegevierde zaterdag nog in 34,86. De onttroonde titelhouder Hein Otterspeer, die zaterdag op de 1000 werd gediskwalificeerd, reed de tweede tijd: 35,15. Lennart Velema eindigde als derde in 35,16. Kjeld Nuis reed evenals op zaterdag de zesde tijd (35,46).
In het klassement na drie afstanden leidt nu Velema, gevolgd door Esders en Nuis. Op de afsluitende 1000 meter moet Nuis, olympisch kampioen op deze afstand, 0,26 goedmaken op Velema. Esders staat op 0,21 van de koploper. Nuis won zaterdag de 1000 meter met ruime verschillen.
De winnaar van de NK sprint plaatst zich voor de WK sprint eind februari in Hamar. Kai Verbij en Dai Dai Ntab zijn daarvoor al geplaatst. Beiden ontbreken dit weekeinde in Thialf.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
47 minuten geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geleden