Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis kan zijn olympische titel op de 1000 meter niet verdedigen. De 32-jarige schaatser van Reggeborgh eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in 1.07,64 als vierde op de 1000 meter en greep naast de drie tickets. De zege ging naar Thomas Krol. De 29-jarige schaatser van Jumbo-Visma kwam tot 1.07,24.

Wereldkampioen Kai Verbij werd tweede in 1.07,48 en gaat net als Hein Otterspeer, die met 1.07,52 derde werd, naar de Spelen in Beijing.

Otterspeer en Nuis moesten als eersten van de favorieten een tijd neerzetten. De 33-jarige Zuid-Hollander zette een sneller eerste rondje neer van 24,5 en bleef ook in de buitenbocht in de laatste ronde ploeggenoot Nuis, die finishte in 1.07,64, voor. Krol dook daar in zijn rit tegen Merijn Scheperkamp vervolgens onder met een vergelijkbare, maar net iets snellere race dan Otterspeer.

Langs de kant

Met nog een rit te gaan moesten Otterspeer en Nuis langs de kant afwachten wat tweevoudig wereldkampioen Verbij deed. Die zat na een ronde iets onder de tijd van Nuis en hield dat ook vol tot op de streep, waardoor de olympisch kampioen ontbreekt op de 1000 meter in Beijing.

Nuis heeft donderdag nog een laatste kans op de 1500 meter. Op die afstand is de 32-jarige schaatser ook de regerend olympisch kampioen. Nuis greep eerder op het OKT voor de Spelen van 2010 in Vancouver en 2014 in Sotsji net naast de startplekken. Bij de Spelen in Pyeongchang revancheerde hij zich met twee gouden medailles.

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

7 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

11 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

13 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

15 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

16 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

18 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden