Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis kan zijn olympische titel op de 1000 meter niet verdedigen. De 32-jarige schaatser van Reggeborgh eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in 1.07,64 als vierde op de 1000 meter en greep naast de drie tickets. De zege ging naar Thomas Krol. De 29-jarige schaatser van Jumbo-Visma kwam tot 1.07,24.
Wereldkampioen Kai Verbij werd tweede in 1.07,48 en gaat net als Hein Otterspeer, die met 1.07,52 derde werd, naar de Spelen in Beijing.
Otterspeer en Nuis moesten als eersten van de favorieten een tijd neerzetten. De 33-jarige Zuid-Hollander zette een sneller eerste rondje neer van 24,5 en bleef ook in de buitenbocht in de laatste ronde ploeggenoot Nuis, die finishte in 1.07,64, voor. Krol dook daar in zijn rit tegen Merijn Scheperkamp vervolgens onder met een vergelijkbare, maar net iets snellere race dan Otterspeer.
Langs de kant
Met nog een rit te gaan moesten Otterspeer en Nuis langs de kant afwachten wat tweevoudig wereldkampioen Verbij deed. Die zat na een ronde iets onder de tijd van Nuis en hield dat ook vol tot op de streep, waardoor de olympisch kampioen ontbreekt op de 1000 meter in Beijing.
Nuis heeft donderdag nog een laatste kans op de 1500 meter. Op die afstand is de 32-jarige schaatser ook de regerend olympisch kampioen. Nuis greep eerder op het OKT voor de Spelen van 2010 in Vancouver en 2014 in Sotsji net naast de startplekken. Bij de Spelen in Pyeongchang revancheerde hij zich met twee gouden medailles.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
14 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
19 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
21 uur geleden