Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis kan zijn olympische titel op de 1000 meter niet verdedigen. De 32-jarige schaatser van Reggeborgh eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in 1.07,64 als vierde op de 1000 meter en greep naast de drie tickets. De zege ging naar Thomas Krol. De 29-jarige schaatser van Jumbo-Visma kwam tot 1.07,24.

Wereldkampioen Kai Verbij werd tweede in 1.07,48 en gaat net als Hein Otterspeer, die met 1.07,52 derde werd, naar de Spelen in Beijing.

Otterspeer en Nuis moesten als eersten van de favorieten een tijd neerzetten. De 33-jarige Zuid-Hollander zette een sneller eerste rondje neer van 24,5 en bleef ook in de buitenbocht in de laatste ronde ploeggenoot Nuis, die finishte in 1.07,64, voor. Krol dook daar in zijn rit tegen Merijn Scheperkamp vervolgens onder met een vergelijkbare, maar net iets snellere race dan Otterspeer.

Langs de kant

Met nog een rit te gaan moesten Otterspeer en Nuis langs de kant afwachten wat tweevoudig wereldkampioen Verbij deed. Die zat na een ronde iets onder de tijd van Nuis en hield dat ook vol tot op de streep, waardoor de olympisch kampioen ontbreekt op de 1000 meter in Beijing.

Nuis heeft donderdag nog een laatste kans op de 1500 meter. Op die afstand is de 32-jarige schaatser ook de regerend olympisch kampioen. Nuis greep eerder op het OKT voor de Spelen van 2010 in Vancouver en 2014 in Sotsji net naast de startplekken. Bij de Spelen in Pyeongchang revancheerde hij zich met twee gouden medailles.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

2 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

3 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

7 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden