Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

Nuis kan olympische titel 1000 meter niet verdedigen, Krol wint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis kan zijn olympische titel op de 1000 meter niet verdedigen. De 32-jarige schaatser van Reggeborgh eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in 1.07,64 als vierde op de 1000 meter en greep naast de drie tickets. De zege ging naar Thomas Krol. De 29-jarige schaatser van Jumbo-Visma kwam tot 1.07,24.

Wereldkampioen Kai Verbij werd tweede in 1.07,48 en gaat net als Hein Otterspeer, die met 1.07,52 derde werd, naar de Spelen in Beijing.

Otterspeer en Nuis moesten als eersten van de favorieten een tijd neerzetten. De 33-jarige Zuid-Hollander zette een sneller eerste rondje neer van 24,5 en bleef ook in de buitenbocht in de laatste ronde ploeggenoot Nuis, die finishte in 1.07,64, voor. Krol dook daar in zijn rit tegen Merijn Scheperkamp vervolgens onder met een vergelijkbare, maar net iets snellere race dan Otterspeer.

Langs de kant

Met nog een rit te gaan moesten Otterspeer en Nuis langs de kant afwachten wat tweevoudig wereldkampioen Verbij deed. Die zat na een ronde iets onder de tijd van Nuis en hield dat ook vol tot op de streep, waardoor de olympisch kampioen ontbreekt op de 1000 meter in Beijing.

Nuis heeft donderdag nog een laatste kans op de 1500 meter. Op die afstand is de 32-jarige schaatser ook de regerend olympisch kampioen. Nuis greep eerder op het OKT voor de Spelen van 2010 in Vancouver en 2014 in Sotsji net naast de startplekken. Bij de Spelen in Pyeongchang revancheerde hij zich met twee gouden medailles.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

2 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

4 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

5 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

6 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

7 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

12 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

13 uur geleden