Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis is trots op topniveau aan het begin van het seizoen

Nuis is trots op topniveau aan het begin van het seizoen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.

De tweevoudig olympisch kampioen op de 1500 meter zegt nog nooit zo snel te zijn begonnen aan het seizoen als met deze 1.43,49. "Het moet ook wel, als je ziet hoe Tim Prins en Joep Wennemars rijden. We hebben denk ik nog nooit zo'n snel podium gehad. Dit is echt een fenomenaal niveau. Ik moest alle zeilen bijzetten. Als je nu iets laat liggen, ben je weg en sta je niet eens in de top 5."

Nuis moest flink versnellen om voor Wennemars te blijven bij de kruising. "Hij heeft zoveel power op dat eerste stuk. Ik dacht: hij gaat mij hier niet overkruisen en dat voelt wel vet als dat dan lukt. Het kan ook dat ik dan tegen een muur oprijd." Dat gebeurde niet, wat Nuis vertelde dat het met zijn uithoudingsvermogen goed zit. "Wilskracht kwam wel even boven en ik denk dat dat mijn vechtershart typeerde. Dit kwam echt uit mijn tenen."

De routinier kon genieten van de tweestrijd met de zoon van Erben Wennemars, de voormalig wereldkampioen op de 1500 meter waar hij zelf ook nog tegen reed. "Het was vechten tot de max. Ik vond het een mooie en ik denk het publiek ook. Je ziet iemand keihard wegrijden, net als z'n pa vroeger. De dood of de gladiolen en dan maar zien. Ik heb ook tegen Erben gereden. Die ritten tussen hem en Mark Tuitert vond ik altijd geweldig om te zien. Ik denk dat we Thialf een leuke strijd hebben geleverd."

Meer uit Sport

Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

5 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

7 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

10 uur geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

17 uur geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

1 dag geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

1 dag geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

1 dag geleden