Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis 'euforisch en getergd' na geslaagde missie op 1500 meter

Nuis 'euforisch en getergd' na geslaagde missie op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Het duurde even voordat Kjeld Nuis euforisch was na zijn zege op de 1500 meter bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf, waarmee de schaatser zijn ticket voor Beijing veiligstelde. "Mijn eerste gevoel was eigenlijk dat ik er nog meer van baalde dat ik woensdag het ticket op de 1000 meter miste en mijn titel op die afstand niet kan verdedigen. Dus ik was even heel blij na de finish, maar 200 meter verder schold ik alles bij elkaar", zei Nuis.

"Weet je hoeveel pijn het doet als je je titel niet kunt verdedigen? En als dan 100.000 mensen zeggen dat het wel goed komt op de 1500 meter, dan wil je dat niet horen. Maar ik heb het geflikt. Ik ga naar China en daar wil ik vlammen en mijn titel op de 1500 meter met hand en tand verdedigen. Ik ben euforisch, maar ook getergd."

De afgelopen 24 uur waren volgens Nuis echt een hel. "Ik voelde me zo ontzettend slecht, nog steeds eigenlijk wel. Dat doel heel veel pijn. Ik heb vier keer podium gereden. Dan net deze wedstrijd niet op het podium rijden, terwijl je weet dat je als je daar rijdt op de 1000 meter je een heel grote kans op het podium maakt."

Janken

Nuis had alles gelezen en gezien over zijn uitschakeling. "Ik heb eerst gejankt en kon ook geen zinnig woord uitbrengen, omdat ik niet kon geloven dat ik uitgerekend deze wedstrijd ernaast zat." Het lukte de 32-jarige schaatser ook niet om de knop om te zetten. "Ik heb amper geslapen en heb om half twee 's nachts nog zo'n 'mindfulnessding' opgezet. Ik voelde overal mijn hartslag, maar was heel gefocust. Ik had echter niet echt het vertrouwen, omdat ik dit seizoen ook slechte 1500 meters had gereden."

Het maakt Nuis niet zo veel uit welke van de twee afstanden hij nu in Beijing rijdt. "Ik wilde ze allebei verdedigen. Natuurlijk ben ik blij dat ik erheen ga. Ik ben heel erg blij dat ik piek op het juiste moment. Ik denk dat ik met 1.43 op de 1500 meter goed meedoe. Deze was nog niet perfect en het moet nog een stuk harder. Maar dat ik hier win, daar haal ik wel vertrouwen uit."

Meer uit Sport

Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

2 minuten geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

40 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

1 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

17 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

18 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

18 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden