Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis 'euforisch en getergd' na geslaagde missie op 1500 meter

Nuis 'euforisch en getergd' na geslaagde missie op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Het duurde even voordat Kjeld Nuis euforisch was na zijn zege op de 1500 meter bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf, waarmee de schaatser zijn ticket voor Beijing veiligstelde. "Mijn eerste gevoel was eigenlijk dat ik er nog meer van baalde dat ik woensdag het ticket op de 1000 meter miste en mijn titel op die afstand niet kan verdedigen. Dus ik was even heel blij na de finish, maar 200 meter verder schold ik alles bij elkaar", zei Nuis.

"Weet je hoeveel pijn het doet als je je titel niet kunt verdedigen? En als dan 100.000 mensen zeggen dat het wel goed komt op de 1500 meter, dan wil je dat niet horen. Maar ik heb het geflikt. Ik ga naar China en daar wil ik vlammen en mijn titel op de 1500 meter met hand en tand verdedigen. Ik ben euforisch, maar ook getergd."

De afgelopen 24 uur waren volgens Nuis echt een hel. "Ik voelde me zo ontzettend slecht, nog steeds eigenlijk wel. Dat doel heel veel pijn. Ik heb vier keer podium gereden. Dan net deze wedstrijd niet op het podium rijden, terwijl je weet dat je als je daar rijdt op de 1000 meter je een heel grote kans op het podium maakt."

Janken

Nuis had alles gelezen en gezien over zijn uitschakeling. "Ik heb eerst gejankt en kon ook geen zinnig woord uitbrengen, omdat ik niet kon geloven dat ik uitgerekend deze wedstrijd ernaast zat." Het lukte de 32-jarige schaatser ook niet om de knop om te zetten. "Ik heb amper geslapen en heb om half twee 's nachts nog zo'n 'mindfulnessding' opgezet. Ik voelde overal mijn hartslag, maar was heel gefocust. Ik had echter niet echt het vertrouwen, omdat ik dit seizoen ook slechte 1500 meters had gereden."

Het maakt Nuis niet zo veel uit welke van de twee afstanden hij nu in Beijing rijdt. "Ik wilde ze allebei verdedigen. Natuurlijk ben ik blij dat ik erheen ga. Ik ben heel erg blij dat ik piek op het juiste moment. Ik denk dat ik met 1.43 op de 1500 meter goed meedoe. Deze was nog niet perfect en het moet nog een stuk harder. Maar dat ik hier win, daar haal ik wel vertrouwen uit."

Meer uit Sport

Verstappen begint als tweede aan GP in Austin, Antonelli op pole

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.

5 minuten geleden
Titelverdediger Van Veen vroeg uitgeschakeld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.

5 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in laatste vrije training in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Brussel tweede finale dit jaar

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.

8 uur geleden
Turnster Visser vijfde in WK-brugfinale, Nemour prolongeert titel

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.

10 uur geleden
Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

13 uur geleden
Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

18 uur geleden