Nuis boekt in Stavanger tweede zege op 1000 meter in wereldbeker
STAVANGER (ANP) - Kjeld Nuis heeft ook bij het derde wereldbekerweekend in Stavanger de 1000 meter op zijn naam geschreven. De olympisch kampioen van 2018 op de kilometer was met 1.08,76 de snelste. Tatsuya Shinhama uit Japan werd tweede en diens landgenoot Kazuya Yamada derde.
Nuis moest na de opening in de achtervolging op zijn Japanse tegenstander Shinhama die snel weg was. Hij bleef de Japanner na de laatste buitenbocht nipt voor. Shinhama kwam tot 1.08,88 en was daarmee ook sneller dan Yamada (1.09,10).
Tim Prins kwam in de rit tegen de Duitser Moritz Klein tot 1.09,49. Na een goede eerste ronde moest hij te veel toegeven in de slotronde om de snelste tijd tot dan toe te bedreigen. Hij werd uiteindelijk negende.
Stolz
Jenning de Boo was in de rit erna iets sneller. Na een prima start en eerste ronde kwam de 19-jarige schaatser tot 1.09,24, goed voor de vijfde tijd. Daarmee verbeterde hij zich ten opzichte van de zesde plek in Beijing.
Tijmen Snel moest het in zijn rit alleen doen, omdat zijn Amerikaanse tegenstander Zach Stoppelmoor meteen ten val kwam. De 25-jarige schaatser kwam tot 1.09,82 en werd dertiende.
Janno Botman zette eerder in de namiddag de derde tijd neer in de B-groep. De 23-jarige sprinter kwam tot 1.09,91. De beste was regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Hij won in 1.08,47 en was daarmee ook sneller dan de beste tijd van Nuis in de A-groep. Stolz had de wereldbekerwedstrijd in Beijing overgeslagen en moest daarom in de B-groep starten.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
15 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden