Nuis boekt in Stavanger tweede zege op 1000 meter in wereldbeker
STAVANGER (ANP) - Kjeld Nuis heeft ook bij het derde wereldbekerweekend in Stavanger de 1000 meter op zijn naam geschreven. De olympisch kampioen van 2018 op de kilometer was met 1.08,76 de snelste. Tatsuya Shinhama uit Japan werd tweede en diens landgenoot Kazuya Yamada derde.
Nuis moest na de opening in de achtervolging op zijn Japanse tegenstander Shinhama die snel weg was. Hij bleef de Japanner na de laatste buitenbocht nipt voor. Shinhama kwam tot 1.08,88 en was daarmee ook sneller dan Yamada (1.09,10).
Tim Prins kwam in de rit tegen de Duitser Moritz Klein tot 1.09,49. Na een goede eerste ronde moest hij te veel toegeven in de slotronde om de snelste tijd tot dan toe te bedreigen. Hij werd uiteindelijk negende.
Stolz
Jenning de Boo was in de rit erna iets sneller. Na een prima start en eerste ronde kwam de 19-jarige schaatser tot 1.09,24, goed voor de vijfde tijd. Daarmee verbeterde hij zich ten opzichte van de zesde plek in Beijing.
Tijmen Snel moest het in zijn rit alleen doen, omdat zijn Amerikaanse tegenstander Zach Stoppelmoor meteen ten val kwam. De 25-jarige schaatser kwam tot 1.09,82 en werd dertiende.
Janno Botman zette eerder in de namiddag de derde tijd neer in de B-groep. De 23-jarige sprinter kwam tot 1.09,91. De beste was regerend wereldkampioen Jordan Stolz. Hij won in 1.08,47 en was daarmee ook sneller dan de beste tijd van Nuis in de A-groep. Stolz had de wereldbekerwedstrijd in Beijing overgeslagen en moest daarom in de B-groep starten.
Meer uit Sport
BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
16 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
18 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
1 dag geleden