Nuis beloond met schaatsoscar
HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is de winnaar van de schaatsoscar in het seizoen 2018/2019. De Nederlandse schaatser is met name beloond voor het wereldrecord op de 1500 meter, dat hij op 10 maart 2019 reed bij de wereldbekerfinale in Salt Lake City. Nuis had een dag eerder ook het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt.
Nuis is de veertiende Nederlandse schaatser die het beeldje van de Noors schaatser Oscar Mathisen ontvangt. Andere winnaars zijn onder anderen Ard Schenk, Kees Verkerk en Sven Kramer, die de oscar in 2017 voor de tweede keer kreeg.
Het comité dat de schaatsoscar uitreikt, roemt het optreden van Nuis tijdens zijn recordrace op de 1500 meter, toen hij duelleerde met Thomas Krol. Nuis klokte 1.40,17, terwijl Krol uitkwam op 1.40,54. Op de 1000 meter had Nuis 1,06,18 als wereldrecord neergezet. Die tijd werd onlangs bij de WK afstanden in Salt Lake City door de Rus Pavel Koelizjnikov verbeterd tot 1.05,69.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden