Nuis beloond met schaatsoscar
HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is de winnaar van de schaatsoscar in het seizoen 2018/2019. De Nederlandse schaatser is met name beloond voor het wereldrecord op de 1500 meter, dat hij op 10 maart 2019 reed bij de wereldbekerfinale in Salt Lake City. Nuis had een dag eerder ook het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt.
Nuis is de veertiende Nederlandse schaatser die het beeldje van de Noors schaatser Oscar Mathisen ontvangt. Andere winnaars zijn onder anderen Ard Schenk, Kees Verkerk en Sven Kramer, die de oscar in 2017 voor de tweede keer kreeg.
Het comité dat de schaatsoscar uitreikt, roemt het optreden van Nuis tijdens zijn recordrace op de 1500 meter, toen hij duelleerde met Thomas Krol. Nuis klokte 1.40,17, terwijl Krol uitkwam op 1.40,54. Op de 1000 meter had Nuis 1,06,18 als wereldrecord neergezet. Die tijd werd onlangs bij de WK afstanden in Salt Lake City door de Rus Pavel Koelizjnikov verbeterd tot 1.05,69.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
38 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
41 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
44 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
5 uur geleden