Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis beloond met schaatsoscar

Nuis beloond met schaatsoscar

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is de winnaar van de schaatsoscar in het seizoen 2018/2019. De Nederlandse schaatser is met name beloond voor het wereldrecord op de 1500 meter, dat hij op 10 maart 2019 reed bij de wereldbekerfinale in Salt Lake City. Nuis had een dag eerder ook het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt.

Nuis is de veertiende Nederlandse schaatser die het beeldje van de Noors schaatser Oscar Mathisen ontvangt. Andere winnaars zijn onder anderen Ard Schenk, Kees Verkerk en Sven Kramer, die de oscar in 2017 voor de tweede keer kreeg.

Het comité dat de schaatsoscar uitreikt, roemt het optreden van Nuis tijdens zijn recordrace op de 1500 meter, toen hij duelleerde met Thomas Krol. Nuis klokte 1.40,17, terwijl Krol uitkwam op 1.40,54. Op de 1000 meter had Nuis 1,06,18 als wereldrecord neergezet. Die tijd werd onlangs bij de WK afstanden in Salt Lake City door de Rus Pavel Koelizjnikov verbeterd tot 1.05,69.

Meer uit Sport

Visser houdt Nederland met toptijd 100 horden nog aan kop op EK

MADRID (ANP) - Nadine Visser heeft de Nederlandse ploeg aan de leiding gehouden op het EK atletiek voor landenteams met de tweede plaats op de 100 meter horden. De 30-jarige Visser noteerde 12,39 seconden in Estadio Vallehermoso in Madrid. Die tijd lag maar drie honderdsten boven haar Nederlands record van 12,36, maar ze liep wel met iets te veel rugwind.

42 minuten geleden
Ecuadoraan Carapaz mist Tour de France door maag-darminfectie

BOULDER (ANP) - Richard Carapaz kan volgende week niet meedoen aan de Tour de France. De wielrenner uit Ecuador heeft een maag-darminfectie, meldt zijn team EF Education - EasyPost.

1 uur geleden
Griekspoor klaar voor Wimbledon na 'speciale' titel op Mallorca

CALVIÀ (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor had zich op Mallorca geen betere week kunnen voorstellen als voorbereiding op Wimbledon. Twee dagen voor zijn eerste partij op het grandslamtoernooi in Londen won de 28-jarige Haarlemmer op het Spaanse eiland zijn derde ATP-titel door de Fransman Corentin Moutet te verslaan (7-5 7-6 (3)).

2 uur geleden
Van Poppel sprint naar titel bij NK, Kooij opnieuw tweede

EDE (ANP) - Danny van Poppel heeft in Ede de Nederlandse titel gewonnen. De 31-jarige wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe was de snelste in de massasprint. Van Poppel kwam een fractie eerder over de finish dan Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, die voor het derde jaar op rij als tweede eindigde. Vorig jaar moest hij de zege aan Dylan Groenewegen laten en het jaar daarvoor aan Dylan van Baarle.

2 uur geleden
Wimbledon voor Djokovic 'beste kans' op 25e grandslamtitel

LONDEN (ANP/AFP) - Als Novak Djokovic zijn 25e grandslamtitel wil winnen, is de kans daarvoor naar zijn gevoel het grootst op Wimbledon. Dat zei de 38-jarige Serviër zaterdag op een persconferentie op de All England Club in Londen. Djokovic is met 24 grandslamtitels bij de mannen al even recordhouder. Bij de vrouwen won Margaret Court tussen 1960 en 1973 ook 24 titels op de vier grootste en belangrijkste toernooien.

2 uur geleden
Hockeysters vieren winst Pro League met zege op België

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben hun eindzege in de Pro League luister bijgezet door in hun voorlaatste wedstrijd België met 2-0 te verslaan in Antwerpen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren was sinds vorige week al zeker van de titel.

3 uur geleden
Verstappen zevende in kwalificatie in Oostenrijk, Norris op pole

SPIELBERG (ANP) - De kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk is voor Formule 1-coureur Max Verstappen op een teleurstelling uitgelopen. De viervoudig wereldkampioen kwam in zijn Red Bull niet verder dan de zevende plaats.

3 uur geleden