Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuchtere Pasveer wil zo snel mogelijk kampioen met Ajax worden

Nuchtere Pasveer wil zo snel mogelijk kampioen met Ajax worden

AMSTERDAM (ANP) - Een paar van zijn ploeggenoten lopen al richting hun auto als Remko Pasveer na de training van Ajax snel de gym opzoekt. Daar stoeit de doelman met wat halters en stapt hij op een fiets. "Ik heb het altijd van mijn wilskracht moeten hebben", vertelt hij even later. "Altijd extra getraind ook."

Voor iemand die zich nooit heeft gezien als groot talent staat de 38-jarige keeper er in de herfst van zijn loopbaan aardig voor. Grijze haren langs zijn slapen verraden dat hij de jongste niet meer is. Maar hij oogt sterk en fit. Een knotje op zijn achterhoofd geeft hem een beetje het uiterlijk van yogaleraar of hippe surfer. "Zolang ik haar heb, laat ik het maar groeien", stelt hij.

Pasveer maak je niet zo snel gek. Het is ook makkelijker relativeren als je weet dat een loopbaan soms van toevalligheden aan elkaar hangt. Bij de D-junioren van sc Enschede was hij nog aanvaller. "Beetje pingelen en zo", lacht hij. "Maar na een blessure van onze keeper belandde ik onder de lat. En dat beviel best goed."

Sportieve keuze

Via FC Twente, Heracles, Go Ahead Eagles knokte de doelman zich naar de reservebank van PSV. Vervolgens werd hij de eerste keuze bij Vitesse, de club die hij afgelopen zomer voor Ajax verliet. "Dat was zeker ook een financiële keuze omdat ik bij Ajax twee jaar zekerheid had en bij Vitesse maar een jaar", zegt Pasveer. "Maar de sportieve keuze gaf de doorslag, zoals spelen in de Champions League en om de landstitel."

"Onana was nog geschorst en zou zijn contract waarschijnlijk niet verlengen en Maarten Stekelenburg kon ook geblesseerd raken. Helaas is dat laatste ook gebeurd en dat vind ik heel erg voor hem", stelt de zoon van voormalig keeperstrainer Eddie. "Dat heeft mijn positie wel anders gemaakt."

Nederlands elftal

Pasveer blunderde nog tijdens zijn eerste optreden met Ajax in de Champions League tegen Sporting Portugal. Maar vervolgens incasseerde hij slechts vier tegentreffers in achttien competitieduels. Voorlopig hoogtepunt waren de drie reflexen waarmee hij de Noorse superspits Erling Haaland van Borussia Dortmund van scoren afhield. "Pasveer springveer, geef die man een contract tot zijn 50e", jubelde de televisiecommentator van dienst.

"Ik heb altijd gezegd dat ik tot en met mijn 40e jaar wil keepen", vertelt Pasveer. "Maar niet in het rechterrijtje van de eerste divisie." Zo ver lijkt het ook niet te komen. Het zou zelfs zomaar kunnen dat Pasveer volgende maand een uitnodiging voor het Nederlands elftal krijgt. Justin Bijlow was na de laatste interlands niet altijd foutloos bij Feyenoord en Joël Drommel lijkt zijn basisplaats bij PSV kwijt.

"Het klinkt misschien raar", antwoordt Pasveer als hem naar Oranje wordt gevraagd. "Maar ik ben daar helemaal niet mee bezig. Natuurlijk zou ik het heel leuk vinden, maar ik denk nu alleen maar aan zo snel als mogelijk kampioen worden met Ajax. Het WK is pas eind dit jaar. Misschien koopt Ajax deze zomer wel een nieuwe eerste doelman en beland ik op de bank."

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

23 minuten geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

2 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

4 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

4 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

6 uur geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

6 uur geleden