NU'91 ziet nog geen toenemend ziekteverzuim bij zorgmedewerkers
NIEUWEGEIN (ANP) - NU'91, de beroepsorganisatie voor de zorg, ziet nog geen tekenen van een toenemend aantal zorgmedewerkers dat door het coronavirus thuis moet blijven. De beroepsgroep heeft al langer veel last van uitval, vertelt de woordvoerder donderdag, maar "dit kan nog niet gerelateerd worden aan de omikronvariant".
In Engeland neemt het aantal zorgmedewerkers dat zich afmeldt vanwege het coronavirus toe. Zeker in de hoofdstad Londen, de grootste omikronbrandhaard van het land, verdubbelde het aantal medewerkers dat zich ziek moest melden. Het zijn mensen die zelf Covid-19 hebben opgelopen of nauw contact hebben gehad met een besmet persoon.
De woordvoerder van NU'91 zegt rekening te houden met alle mogelijke scenario's. Als het aantal ziektegevallen toeneemt, verwacht hij dat dit effect begin januari te zien zal zijn.
Door het tempo waarin de omikronvariant zich verspreidt, is te zien dat deze besmettelijker is dan de voorgaande deltavariant. "Dat zal ook voor de beroepsgroep gelden", zegt de woordvoerder. "Gelukkig is dit ook de groep die als een van de eerste de boosterprik heeft ontvangen." De woordvoerder noemt het wel "dramatisch" als het ziekteverzuim hoger zou worden onder zorgmedewerkers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
2 uur geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
5 uur geleden