
NU'91: meer zorgmedewerkers thuis door besmettingen met omikron
NIEUWEGEIN (ANP) - Meer zorgmedewerkers vallen uit doordat ze een coronabesmetting hebben opgelopen. De woordvoerder van NU'91, de beroepsorganisatie voor de zorg, zegt door de omikronvariant van het coronavirus een toename te zien.
Absolute cijfers heeft de woordvoerder niet, maar "we hebben wel het idee dat het absoluut meer voorkomt". Zo worden mensen vaker gebeld om in te vallen voor collega's die thuis moeten blijven. Bovendien is het ziekteverzuim onder zorgmedewerkers altijd al wat hoger, vertelt de woordvoerder.
De woordvoerder heeft niet het idee dat dit probleem meer voorkomt in bepaalde regio's. "We krijgen signalen uit het hele land." Bovendien ziet NU'91 dat het probleem voorkomt bij zorgmedewerkers in alle sectoren, zoals gehandicaptenzorg, ouderenzorg en in de ziekenhuizen.
Een week eerder zag de organisatie nog geen toename van het ziekteverzuim onder zorgmedewerkers. In Engeland nam het aantal zorgmedewerkers dat thuis moest blijven vanwege de omikronvariant steeds meer toe. Radiozender BNR zag vorige week na een rondvraag een daling in het ziekteverzuim onder zorgpersoneel.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 70.000 flesjes met vloeistoffen voor elektronische sigaretten zijn in beslag genomen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De inspectie vond de navulflessen in een loods in Zuid-Holland. De importeur ervan moet een boete betalen, en moet ook opdraaien voor de vernietiging van de voorraad.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU en de VS hebben afgesproken intensiever te onderhandelen over een mogelijke handelsovereenkomst, zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers. Šefčovič zei te hebben gebeld met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick hierover. Hij verwacht Lutnick binnenkort in Brussel voor besprekingen.
4 dagen geledenMECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
1 week geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
1 week geleden