NU'91 kritisch op vertrek Kuipers: zeer onwenselijk voor zorg
NIEUWEGEIN (ANP) - Het zojuist aangekondigde vertrek van demissionair zorgminister Ernst Kuipers is "in de huidige staat van de zorg zeer onwenselijk", vindt voorzitter Femke Merel van Kooten van beroepsorganisatie NU'91. Kuipers liet woensdagmiddag weten voortijdig het kabinet te verlaten, omdat hij een functie "in het buitenland" gaat vervullen.
"Hierdoor stapelen de problemen in de zorg zich verder op en daar is niemand mee gebaat", benadrukt de voorzitter. "Zeker ook niet onze zorgprofessionals die dagelijks tegen de grote problemen in de zorg aanlopen." Ze noemt het ongebruikelijk dat ministers in de demissionaire periode al aftreden.
Voorzitter Ad Melkert van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) wenst Kuipers veel succes in de toekomst. Hij vindt dat de brancheorganisatie de afgelopen jaren effectief heeft samengewerkt met de minister, waarin onder meer het Integraal Zorgakkoord tot stand kwam. "We danken hem voor zijn verbindend vermogen in het zorgveld. Met zijn kennis over de zorg heeft de bewindsman cruciale stappen gezet om de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden."
Melkert wijst erop dat het nu de taak is van demissionair minister Conny Helder en het komende kabinet om de lijn van het zorgakkoord vast te houden. Helder neemt voorlopig de taken van Kuipers over.
Meer uit Gezond
AKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
2 uur geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
6 dagen geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
1 week geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.
1 week geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
2 weken geleden