Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NU'91: dodelijke stroomstoring Maastricht is traumatisch

NU'91: dodelijke stroomstoring Maastricht is traumatisch

NIEUWEGEIN (ANP) - De stroomstoring in het ziekenhuis in Maastricht, waardoor mogelijk twee patiënten zijn overleden, is "een drama voor de familie en de mensen zelf, en traumatisch voor de zorgmedewerkers die op die avond hebben gewerkt", zegt de medische vakbond NU'91.

De gedeeltelijke stroomstoring gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag en trof een kamer met vier patiënten op een verpleegafdeling van het ziekenhuis Maastricht UMC+. Een machine die zuurstof toedient viel uit. De toestand van twee patiënten ging achteruit en uiteindelijk overleden ze.

NU'91 gaat ervan uit dat het een "rare, stomme en vervelende samenloop van omstandigheden" was. Toch zou de enorme coronadrukte op de verpleegafdelingen ook een rol kunnen hebben gespeeld. "Als het heel druk is, ga je alleen achter alarmbellen aan. Dan ben je niet elk kwartier bij patiënten. Als je minder werkdruk hebt, loop je vaker een kamer binnen en kijk je vaker hoe het met patiënten is. Dat is absoluut een feit. Dan zou het misschien sneller zijn ontdekt. Maar het is te kort door de bocht om te zeggen dat het dan de oorzaak hiervan is. Ik begrijp dat de stroomstoring binnen een uur is ontdekt, dat is vrij snel", aldus een woordvoerder van NU'91.

Intern onderzoek

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) laat weten dat het ziekenhuis intern onderzoek doet naar de oorzaak van de stroomstoring. De IGJ zal dit onderzoek beoordelen. Wanneer precies, kon een woordvoerder van de IGJ maandag niet zeggen.

Patiëntenfederatie Nederland wil geen inhoudelijk commentaar geven op het voorval.

Meer uit Binnenland

FNV spreekt Qbuzz aan op rol veiligheid chauffeurs Emmen-Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.

15 minuten geleden
Verdachte blijft in cel voor schoppen tegen hoofd Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.

17 minuten geleden
Dit jaar bijna kwart miljoen kerstkaarten naar eenzame ouderen

AMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.

23 minuten geleden
Dertig mensen kregen slachtofferhulp na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft maandag ongeveer dertig mensen ondersteund in groepsopvang Het Venster in Nunspeet, onder wie vijf of zes kinderen. Op de Elburgerweg reed in de avond een 56-jarige bestuurster uit die plaats in op een groep mensen. Een woordvoerder zegt dat onder de ooggetuigen die het ongeval van heel dichtbij hebben gezien, ook een aantal kinderen zijn.

1 uur geleden
Bestuurster auto Nunspeet naar ziekenhuis

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.

2 uur geleden
Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

2 uur geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

3 uur geleden