Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu ook tienduizenden Oostenrijkers straat op tegen extreemrechts

Nu ook tienduizenden Oostenrijkers straat op tegen extreemrechts

WENEN (ANP/AFP) - Nadat afgelopen week in Duitsland honderdduizenden mensen de straat op gingen om te protesteren tegen extreemrechts en racisme, zijn nu ook in Oostenrijk grote demonstraties gehouden. De organisatoren zeggen dat 80.000 mensen in Wenen op de been waren, de politie houdt het op 35.000.

De protesten in Duitsland ontstonden na onthullingen over een bijeenkomst in Potsdam waar over massadeportaties zou zijn gesproken en waar onder meer politici van de uiterst rechte Alternative für Deutschland bij waren.

Onder de aanwezigen was ook de Oostenrijkse extremist Martin Sellner, leider van de Identitäre Bewegung Österreich, een club van mensen die vinden dat het witte ras superieur is aan andere rassen. Hij is een aanhanger van de omvolkingstheorie, een complottheorie die ervan uitgaat dat migranten massaal naar Europa komen om het witte ras te vervangen. Hij zei op de bijeenkomst in Potsdam zijn boek over "remigratie" te hebben gepromoot.

De demonstranten in Oostenrijk richten hun pijlen vooral op de FPÖ, een uiterst rechtse partij die er goed voor staat in de peilingen en zelfs de grootste zou kunnen worden bij de parlementsverkiezingen in de herfst. De partijleider Herbert Kickl staat bekend om zijn felle standpunten tegen migranten. De mensen die naar de protesten zijn gekomen zeggen zich zorgen te maken over de toekomst van Oostenrijk als de FPÖ aan de macht zou komen.

In Innsbruck en Salzburg waren vrijdag respectievelijk 3000 en 1400 mensen op de been tegen extreemrechts. Ook in Duitsland waren vrijdag nieuwe demonstraties, onder meer in Frankfurt, Saarbrücken en Herne.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

6 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

7 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

8 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

8 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

9 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

10 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

11 uur geleden