Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu ook tienduizenden Oostenrijkers straat op tegen extreemrechts

Nu ook tienduizenden Oostenrijkers straat op tegen extreemrechts

WENEN (ANP/AFP) - Nadat afgelopen week in Duitsland honderdduizenden mensen de straat op gingen om te protesteren tegen extreemrechts en racisme, zijn nu ook in Oostenrijk grote demonstraties gehouden. De organisatoren zeggen dat 80.000 mensen in Wenen op de been waren, de politie houdt het op 35.000.

De protesten in Duitsland ontstonden na onthullingen over een bijeenkomst in Potsdam waar over massadeportaties zou zijn gesproken en waar onder meer politici van de uiterst rechte Alternative für Deutschland bij waren.

Onder de aanwezigen was ook de Oostenrijkse extremist Martin Sellner, leider van de Identitäre Bewegung Österreich, een club van mensen die vinden dat het witte ras superieur is aan andere rassen. Hij is een aanhanger van de omvolkingstheorie, een complottheorie die ervan uitgaat dat migranten massaal naar Europa komen om het witte ras te vervangen. Hij zei op de bijeenkomst in Potsdam zijn boek over "remigratie" te hebben gepromoot.

De demonstranten in Oostenrijk richten hun pijlen vooral op de FPÖ, een uiterst rechtse partij die er goed voor staat in de peilingen en zelfs de grootste zou kunnen worden bij de parlementsverkiezingen in de herfst. De partijleider Herbert Kickl staat bekend om zijn felle standpunten tegen migranten. De mensen die naar de protesten zijn gekomen zeggen zich zorgen te maken over de toekomst van Oostenrijk als de FPÖ aan de macht zou komen.

In Innsbruck en Salzburg waren vrijdag respectievelijk 3000 en 1400 mensen op de been tegen extreemrechts. Ook in Duitsland waren vrijdag nieuwe demonstraties, onder meer in Frankfurt, Saarbrücken en Herne.

Meer uit Buitenland

VS: twee Iraanse drones op weg naar Straat van Hormuz neergehaald

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.

51 minuten geleden
Meerdere slachtoffers door schietpartij op festival in VS

TOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.

3 uur geleden
Bron: VS willen Iraanse bezittingen gebruiken voor schadeherstel

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.

5 uur geleden
Zus van Noord-Koreaanse leider: nooit afstand van kernmachtstatus

PYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.

5 uur geleden
Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

11 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

12 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

12 uur geleden