Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu ook onderzoek naar vakantie van Britse premier Johnson

Nu ook onderzoek naar vakantie van Britse premier Johnson

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft een onderzoek ingesteld naar een vakantie van premier Boris Johnson. Die bracht volgens Britse media eind 2019 anderhalve week door in een luxe villa op het eiland Mustique, dat behoort tot de eilandengroep Grenadines.

De onafhankelijke toezichthouder van het parlement, Kathryn Stone, bevestigde maandag dat ze uitzoekt of de parlementaire gedragscode is geschonden. Johnson had de vakantie met zijn partner Carrie Symonds opgegeven als een gift ter waarde van 15.000 pond (ruim 17.000 euro) van zakenman David Ross, die de Conservatieve Partij van de premier financieel steunt.

Ross had eerst tegengesproken dat hij betaalde voor de vakantie. Hij verklaarde dat hij ook niet de eigenaar is van de villa waar het stel verbleef. De zakenman nuanceerde die uitspraak later. Hij liet via een woordvoerder weten dat hij de vakantie wel heeft "gefaciliteerd" en dat de premier dus niet heeft gelogen.

Eerste keer

Het is volgens The Independent de eerste keer dat de parlementaire toezichthouder zo'n onderzoek start naar een zittende minister-president. Eerder dit jaar had ook de kiescommissie al een onderzoek ingesteld naar Johnson. Dat draait om de vraag wie heeft betaald voor de renovatie van zijn ambtswoning.

De oppositie eist opheldering over de vakantie van de premier. "Het volk heeft het recht om te weten wie betaalde voor deze luxe Caribische vakantie en de renovatie van de flat van Boris Johnson", zei Angela Rayner van de linkse Labourpartij. "Het is vooral belangrijk dat we te horen krijgen wat deze donateurs is beloofd of wat ze verwachten in ruil voor hun vrijgevigheid."

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

1 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

4 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

4 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

8 uur geleden