Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu ook onderzoek naar vakantie van Britse premier Johnson

Nu ook onderzoek naar vakantie van Britse premier Johnson

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft een onderzoek ingesteld naar een vakantie van premier Boris Johnson. Die bracht volgens Britse media eind 2019 anderhalve week door in een luxe villa op het eiland Mustique, dat behoort tot de eilandengroep Grenadines.

De onafhankelijke toezichthouder van het parlement, Kathryn Stone, bevestigde maandag dat ze uitzoekt of de parlementaire gedragscode is geschonden. Johnson had de vakantie met zijn partner Carrie Symonds opgegeven als een gift ter waarde van 15.000 pond (ruim 17.000 euro) van zakenman David Ross, die de Conservatieve Partij van de premier financieel steunt.

Ross had eerst tegengesproken dat hij betaalde voor de vakantie. Hij verklaarde dat hij ook niet de eigenaar is van de villa waar het stel verbleef. De zakenman nuanceerde die uitspraak later. Hij liet via een woordvoerder weten dat hij de vakantie wel heeft "gefaciliteerd" en dat de premier dus niet heeft gelogen.

Eerste keer

Het is volgens The Independent de eerste keer dat de parlementaire toezichthouder zo'n onderzoek start naar een zittende minister-president. Eerder dit jaar had ook de kiescommissie al een onderzoek ingesteld naar Johnson. Dat draait om de vraag wie heeft betaald voor de renovatie van zijn ambtswoning.

De oppositie eist opheldering over de vakantie van de premier. "Het volk heeft het recht om te weten wie betaalde voor deze luxe Caribische vakantie en de renovatie van de flat van Boris Johnson", zei Angela Rayner van de linkse Labourpartij. "Het is vooral belangrijk dat we te horen krijgen wat deze donateurs is beloofd of wat ze verwachten in ruil voor hun vrijgevigheid."

Meer uit Buitenland

Stormen veroorzaken schade in Italië, Sicilië meldt 740 miljoen

PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.

33 minuten geleden
Zelensky in Davos kritisch over Europa

DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.

1 uur geleden
Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

2 uur geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

3 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

3 uur geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

3 uur geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

4 uur geleden