Nu ook moddergooien tussen advocaten onderling bij Marengo
AMSTERDAM (ANP) - In het grote liquidatieproces Marengo waren de verhoudingen al flink verziekt tussen het Openbaar Ministerie en de advocaten en tussen de rechtbank en de advocaten. Woensdag werd er ook met modder gegooid tussen advocaten onderling.
Advocaat Onno de Jong van kroongetuige Nabil B. noemde zijn confrère Nico Meijering, die Mohamed R. bijstaat, "hypocriet". Meijering had kort daarvoor de rechtbank gewezen op een tweet van Peter R. de Vries, die een collega van Meijering "een clown" noemde. De Vries is vertrouwenspersoon van kroongetuige B. en daarmee onderdeel van zijn advocatenteam
De Jong zei tegen de rechtbank dat hij de "ongefundeerde verdachtmakingen en stemmingmakerij" helemaal zat was. "De tweet van Peter R. de Vries zit collega Meijering blijkbaar heel hoog, maar hij heeft er geen enkele moeite mee mijn cliënt een moordenaar te noemen. Ik vind dat hypocriet."
De kroongetuige en Meijerings cliënt R. waren voorheen goede vrienden, maar die vriendschap is danig bekoeld sinds B. overstapte naar justitie. R. deed zelf woensdag in de rechtbank ook nog een duit in het zakje: "Ik begrijp niet waarom de advocaat van de kroongetuige dit zegt. De kroongetuige heeft toch bekend dat hij moorden heeft gepleegd. Dan is hij een moordenaar, zo simpel is het. En een leugenaar is hij ook."
Meijering botste al eerder flink met de kroongetuige. Hij trekt zijn geloofwaardigheid sterk in twijfel.
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Jan Dobrogowski, de kapitein van het cruiseschip Hondius, zegt dat "het geduld, de discipline en vriendelijkheid" van de mensen aan boord van zijn schip hem "het meest heeft geraakt in deze zware tijd". In een videoboodschap op de website van rederij Oceanwide bedankt hij de passagiers en crewleden.
4 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft zondagavond opnieuw mensen aangehouden bij een demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Elf mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en vernieling. Een persoon moest mee naar het politiebureau voor het beledigen van een agent. Allen zijn weer vrij en hebben een boete gekregen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.
3 uur geleden