Nu ook moddergooien tussen advocaten onderling bij Marengo
AMSTERDAM (ANP) - In het grote liquidatieproces Marengo waren de verhoudingen al flink verziekt tussen het Openbaar Ministerie en de advocaten en tussen de rechtbank en de advocaten. Woensdag werd er ook met modder gegooid tussen advocaten onderling.
Advocaat Onno de Jong van kroongetuige Nabil B. noemde zijn confrère Nico Meijering, die Mohamed R. bijstaat, "hypocriet". Meijering had kort daarvoor de rechtbank gewezen op een tweet van Peter R. de Vries, die een collega van Meijering "een clown" noemde. De Vries is vertrouwenspersoon van kroongetuige B. en daarmee onderdeel van zijn advocatenteam
De Jong zei tegen de rechtbank dat hij de "ongefundeerde verdachtmakingen en stemmingmakerij" helemaal zat was. "De tweet van Peter R. de Vries zit collega Meijering blijkbaar heel hoog, maar hij heeft er geen enkele moeite mee mijn cliënt een moordenaar te noemen. Ik vind dat hypocriet."
De kroongetuige en Meijerings cliënt R. waren voorheen goede vrienden, maar die vriendschap is danig bekoeld sinds B. overstapte naar justitie. R. deed zelf woensdag in de rechtbank ook nog een duit in het zakje: "Ik begrijp niet waarom de advocaat van de kroongetuige dit zegt. De kroongetuige heeft toch bekend dat hij moorden heeft gepleegd. Dan is hij een moordenaar, zo simpel is het. En een leugenaar is hij ook."
Meijering botste al eerder flink met de kroongetuige. Hij trekt zijn geloofwaardigheid sterk in twijfel.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
22 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
1 dag geleden