Nu meer coronadoden in VS dan in Italië
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Verenigde Staten tellen nu de meeste doden door het nieuwe coronavirus, stellen Bloomberg News en de Johns Hopkins University op basis van de meest recente cijfers. Het land is met tenminste 19.563 doden Italië voorbijgestreefd en geldt volgens hen nu als het epicentrum van de pandemie.
Gouverneur Andrew Cuomo van New York maakte zaterdagmiddag 783 nieuwe sterfgevallen door het longvirus bekend. Daardoor komt het dodental in de staat New York nu op 8627.
Daarmee overstijgen de VS Italië, dat tot vrijdag qua doden het zwaarst getroffen land ter wereld was. Italië registreerde zaterdag 619 nieuwe sterfgevallen, aldus een regeringswoordvoerder, waardoor het totaal nu op 19.468 komt.
Spanje
Spanje staat wat betreft dodelijke slachtoffers op de derde plaats met 16.353 sterfgevallen door het longvirus. De bevolking van de VS is vijf keer zo groot als die van Italië en zeven keer zo groot als die van Spanje.
Wereldwijd zijn er meer dan 1,6 miljoen bewezen besmettingen met corona en is het dodental de 103.000 gepasseerd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
54 minuten geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
2 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
3 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
5 uur geleden