Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu evenveel zonnestroom in winter als 5 jaar terug in zomer

Nu evenveel zonnestroom in winter als 5 jaar terug in zomer

GRONINGEN (ANP) - Op Nederlandse daken en weilanden liggen inmiddels zo veel panelen, dat de gezamenlijke opbrengst dit jaar in januari net zo groot was als vijf jaar eerder midden in de zomer. Dat blijkt uit maandelijkse cijfers van Energieopwek.nl. De meeste hernieuwbare energie kwam overigens niet van zonnepanelen, maar van windmolens.

De site van het Nationaal Klimaat Platform volgt de productie nauwgezet. In de koude maand januari was ook de bijdrage van warmtepompen "goed zichtbaar". Die leverden vergelijking met een jaar eerder 30 procent meer productie. Dat is niet geheel verwonderlijk, want volgens branchecijfers zijn vorig jaar ongeveer de helft meer warmtepompen in woningen geïnstalleerd dan een jaar eerder: zo'n 167.000.

Van alle stroom die in de afgelopen maand in Nederland werd opgewekt, was 45 procent afkomstig uit hernieuwbare bronnen. Dat was een jaar eerder nog 41 procent. Van alle stroom komt nu bijna een derde van windmolens. Zonnepanelen leveren ruim 6 procent van het totaal. Op zonnige dagen is dat anders, ook in de winter. Zo werd op 27 januari op een moment waarop de zon flink scheen 60 procent van alle gebruikte stroom geleverd door zonnepanelen.

Meer uit Financieel

TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

21 minuten geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

32 minuten geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

35 minuten geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

40 minuten geleden
Trump denkt aan standaardheffing van 15 tot 20 procent

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.

42 minuten geleden
Nederlandse export van goederen neemt licht toe

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.

1 uur geleden
Aantal faillissementen daalt fors in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni fors afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 313 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 69 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Vergeleken met mei daalde het aantal faillissementen met 11 procent.

1 uur geleden