Nu evenveel zonnestroom in winter als 5 jaar terug in zomer
GRONINGEN (ANP) - Op Nederlandse daken en weilanden liggen inmiddels zo veel panelen, dat de gezamenlijke opbrengst dit jaar in januari net zo groot was als vijf jaar eerder midden in de zomer. Dat blijkt uit maandelijkse cijfers van Energieopwek.nl. De meeste hernieuwbare energie kwam overigens niet van zonnepanelen, maar van windmolens.
De site van het Nationaal Klimaat Platform volgt de productie nauwgezet. In de koude maand januari was ook de bijdrage van warmtepompen "goed zichtbaar". Die leverden vergelijking met een jaar eerder 30 procent meer productie. Dat is niet geheel verwonderlijk, want volgens branchecijfers zijn vorig jaar ongeveer de helft meer warmtepompen in woningen geïnstalleerd dan een jaar eerder: zo'n 167.000.
Van alle stroom die in de afgelopen maand in Nederland werd opgewekt, was 45 procent afkomstig uit hernieuwbare bronnen. Dat was een jaar eerder nog 41 procent. Van alle stroom komt nu bijna een derde van windmolens. Zonnepanelen leveren ruim 6 procent van het totaal. Op zonnige dagen is dat anders, ook in de winter. Zo werd op 27 januari op een moment waarop de zon flink scheen 60 procent van alle gebruikte stroom geleverd door zonnepanelen.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.
34 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
3 uur geleden