Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu evenveel zonnestroom in winter als 5 jaar terug in zomer

Nu evenveel zonnestroom in winter als 5 jaar terug in zomer

GRONINGEN (ANP) - Op Nederlandse daken en weilanden liggen inmiddels zo veel panelen, dat de gezamenlijke opbrengst dit jaar in januari net zo groot was als vijf jaar eerder midden in de zomer. Dat blijkt uit maandelijkse cijfers van Energieopwek.nl. De meeste hernieuwbare energie kwam overigens niet van zonnepanelen, maar van windmolens.

De site van het Nationaal Klimaat Platform volgt de productie nauwgezet. In de koude maand januari was ook de bijdrage van warmtepompen "goed zichtbaar". Die leverden vergelijking met een jaar eerder 30 procent meer productie. Dat is niet geheel verwonderlijk, want volgens branchecijfers zijn vorig jaar ongeveer de helft meer warmtepompen in woningen geïnstalleerd dan een jaar eerder: zo'n 167.000.

Van alle stroom die in de afgelopen maand in Nederland werd opgewekt, was 45 procent afkomstig uit hernieuwbare bronnen. Dat was een jaar eerder nog 41 procent. Van alle stroom komt nu bijna een derde van windmolens. Zonnepanelen leveren ruim 6 procent van het totaal. Op zonnige dagen is dat anders, ook in de winter. Zo werd op 27 januari op een moment waarop de zon flink scheen 60 procent van alle gebruikte stroom geleverd door zonnepanelen.

Meer uit Financieel

China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

2 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

2 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

3 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

4 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

4 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

6 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

15 uur geleden