Nu al warmste 2 november ooit gemeten
HOUTEN (ANP) - De maandag is nog maar amper begonnen of er is al een weerrecord verbroken. Afgelopen nacht steeg de temperatuur in De Bilt om 01.10 uur naar 17,5 graden. Daarmee is het officieel de warmste 2 november ooit gemeten, meldt Weeronline.
Het vorige record uit 2014 stond op 17,4 graden. Het warmterecord van maandag is alweer het elfde datum-warmterecord van het jaar. Op 21 oktober werd voor het laatst een datum-warmterecord gebroken. De temperatuur is inmiddels opgelopen naar 18,2 en zal nog verder stijgen in de loop van de maandag, daarmee het warmterecord verder aanscherpend.
Met die 18,2 graden was het bovendien ook officieel de warmste novembernacht ooit gemeten. Het vorige record voor de nachtelijke uren stond op 17,3 graden en werd op 9 november 2015 precies om middernacht gemeten.
Warmste novemberdag ooit
Ook in de rest van het land is het uitzonderlijk zacht voor november. Er zullen dan ook naar verwachting op meer plekken datum-warmterecords gaan sneuvelen. In het zuidoosten kan het met meer dan 20 graden zelfs een warme dag worden. Als het in De Bilt warmer wordt dan 19 graden kan het zelfs officieel de warmste novemberdag ooit worden.
De dag zelf verloopt zacht, maar ook bewolkt en erg winderig. Daarnaast kan het af en toe gaan regenen. Na maandag is het gedaan met de warmte. De middagtemperatuur daalt vanaf dinsdag weer naar de normale waarden van 10 tot 12 graden. Ook de nachten worden frisser en later in de week is er kans op nachtvorst en mist.
Meer uit Binnenland
BOXTEL (ANP) - Waterschap De Dommel verwijdert of verlaagt beverdammen in beken in het midden van Brabant waar tijdens de aanhoudende droogte grondwater in wordt gepompt. De dammen duiken sinds kort op in vier beken waar een laagje water beschermde vissoorten als beekprik, kwabaal en ook de rivierdonderpad moet helpen overleven.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Tyrone H. (24) uit Den Haag veroordeeld tot een celstraf van negen jaar voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis in de nacht van 2 maart vorig jaar. H. reed twee keer over het slachtoffer heen na een vechtpartij met zijn vrienden. Na de celstraf is hij tien jaar lang zijn rijbewijs kwijt.
17 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Mensen in het noorden, oosten en midden van het land kunnen vrijdag last krijgen van smog. De luchtkwaliteit is in die gebieden waarschijnlijk slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut verwacht dat de smog aan het begin van de avond verdwijnt, wanneer de wind naar het noorden draait en koelere lucht naar Nederland komt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die donderdag een aantal bedrijven in het Rotterdamse Botlekgebied trof, is grotendeels verholpen, meldt de veiligheidsregio. "Bijna alle bedrijven hebben weer stroom. De fabrieken worden stap voor stap weer opgestart. De brandweer blijft aanwezig om de situatie te controleren en geeft nazorg."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf met opslagtanks voor olieproducten aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur een dode en zes gewonden gevallen, meldt Gunvor Energy. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing. Ook de Arbeidsinspectie en de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn ter plaatse voor onderzoek.
2 uur geledenRHEEZERVEEN (ANP) - In een stuk bos even ten westen van Hardenberg heeft rond lunchtijd een zeer grote natuurbrand gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit de regio uit om de brand te bestrijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee weken tijd zijn ruim 20,7 miljoen illegale sigaretten onderschept. Combiteam SMOKE, een samenwerkingsverband van onder meer de douane en de FIOD, ontdekte ook 3000 kilo waterpijptabak en grondstoffen voor tabak. Als de producten op de markt waren gekomen had de overheid volgens de douane 9 miljoen euro aan accijnzen misgelopen.
2 uur geleden