Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu al meer gestemd in Texas dan bij verkiezing 2016

Nu al meer gestemd in Texas dan bij verkiezing 2016

HOUSTON (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Texas hebben nog voor de verkiezingsdag al ruim negen miljoen kiezers een stem uitgebracht. Dat betekent dat nu al meer mensen hebben gestemd dan bij de presidentsverkiezingen van vier jaar geleden.

Kiezers maakten in de staat massaal gebruik van de mogelijkheid om vroeg te stemmen. Dat kon onder meer per post. Het aantal Texanen dat zich heeft laten registreren als kiezer, ligt bovendien 12 procent hoger dan in 2016. Het gaat om 1,9 miljoen nieuwe kiezers.

Het 29 miljoen inwoners tellende Texas is na Californië de tweede staat van de VS. De staat gaat bij presidentsverkiezingen al tientallen jaren steevast naar de Republikeinse kandidaten. De laatste Democratische presidentskandidaat die won in Texas was Jimmy Carter in 1976.

Toch fantaseren sommige Democraten over een overwinning van hun kandidaat Joe Biden in de zuidelijke staat. Dat zou een politieke aardverschuiving betekenen. Biden laat zich in de dagen voor de verkiezing overigens niet zien in Texas. Wel voerde zijn vicepresidentskandidaat Kamala Harris er vrijdag campagne.

Meer uit Buitenland

Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

30 minuten geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

1 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

1 uur geleden
Schade en evacuatieoproep in Nepal na nieuwe overstroming

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.

2 uur geleden
Advocaat: leider jongerenprotestgroep in India vrijgelaten

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.

3 uur geleden
VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

6 uur geleden
NYT: VS onderzoekt tv-zenders na opschorten Trump-beelden

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.

8 uur geleden