Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu 1360 coronapatiënten op intensive care

Nu 1360 coronapatiënten op intensive care

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal Nederlanders dat op een intensivecareafdeling ligt met het coronavirus, is gestegen tot 1360. Dat zijn er 36 meer dan vrijdag. "We zien het aantal opnames de afgelopen dagen minder snel stijgen dan vorige week, de 'social distancing' lijkt te werken. Het is dus heel belangrijk om dat voort te zetten", zegt Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg

Van de 1360 ic-patiënten liggen er zeventien in Duitsland. Dat zijn er drie meer dan vrijdag. 33 Duitse ziekenhuizen hebben zich inmiddels bereid verklaard om Nederlandse patiënten op te nemen. "We hebben momenteel voldoende aanbod aan ic- en niet-ic-bedden. Dat is geruststellend", zegt Kuipers.

De afgelopen 24 uur zijn er 61 verplaatsingen tussen regio’s geweest, waarvan 47 ic-patiënten, inclusief drie naar Duitsland.

2400 bedden

In totaal zijn er 2100 ic-bedden beschikbaar. Op zondag of maandag zouden er 2400 bedden beschikbaar moeten zijn. Kuipers: "We liggen nog altijd op schema met het aantal beschikbare bedden en we zien op dit moment het aantal opnames minder snel stijgen. We hopen dat dit zo doorzet."

Voor patiënten die geen coronavirus hebben maar wel ic-zorg nodig hebben, zijn 510 bedden beschikbaar.

Meer uit Binnenland

Organisatie bevestigt sterfgeval bij hardloopevenement Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.

4 uur geleden
Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

7 uur geleden
Media: zoektocht naar vermiste Nederlander (31) in Como hervat

LIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.

8 uur geleden
Hardloopwedstrijd Leeuwarden afgelast om druk op medische zorg

LEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

8 uur geleden
Agenten gewond bij aanhoudingen in Alphen en Etten-Leur

ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).

10 uur geleden
Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

14 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

17 uur geleden