N'tab op achtste plek beste Nederlander op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab is bij de wereldbeker in Calgary met 34,41 als achtste geëindigd op de 500 meter. Daarmee was de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma voor het eerst dit seizoen de beste Nederlander. De zege ging naar de Zuid-Koreaan Jun-ho Kim, die kwam tot 34,07.
Kim won de rit van Merijn Scheperkamp die met 34,43 tiende werd. Daarmee verbeterde hij zijn persoonlijke record nipt.
De 18-jarige Amerikaan Jordan Stolz werd tweede in 34,08. Dat was goed voor een wereldrecord junioren. Hij was ook net sneller dan de regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil, die met 34,10 derde werd.
Persoonlijk record Botman
Janno Botman schaatste ook een persoonlijk record. Zijn 34,64 bracht hem op de zeventiende plaats.
N'tab was redelijk tevreden met zijn rit in Calgary. "Dit is de eerste keer sinds december vorig jaar dat ik een enigszins goede rit heb gereden", zei de schaatser die de Olympische Spelen van Beijing misliep bij de NOS. "Ik kreeg het niet op het ijs, dat was super frustrerend. Maar ik vind het spelletje mooi en dan is het mijn taak om hard ervoor te werken en te hopen dat het een keer op z'n plek valt."
Gat met de top
Het gat met de top op de 500 meter was nog wel aanmerkelijk, maar dat zet N'tab vooral aan om hard te trainen. "Ik zit zelf ook drie tienden boven mijn persoonlijk record. Die jongens die nu winnen heb ik allemaal wel eens verslagen. We moeten in Nederland het basisniveau omhoog brengen, dan kunnen we die gasten ook pakken."
Hein Otterspeer eindigde eerder zaterdag als tweede in de B-groep met 34,59. Stefan Westenbroek werd daarin vijfde met 34,72. Dat was voor hem een persoonlijk record.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
10 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
16 uur geleden