N'tab op achtste plek beste Nederlander op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab is bij de wereldbeker in Calgary met 34,41 als achtste geëindigd op de 500 meter. Daarmee was de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma voor het eerst dit seizoen de beste Nederlander. De zege ging naar de Zuid-Koreaan Jun-ho Kim, die kwam tot 34,07.
Kim won de rit van Merijn Scheperkamp die met 34,43 tiende werd. Daarmee verbeterde hij zijn persoonlijke record nipt.
De 18-jarige Amerikaan Jordan Stolz werd tweede in 34,08. Dat was goed voor een wereldrecord junioren. Hij was ook net sneller dan de regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil, die met 34,10 derde werd.
Persoonlijk record Botman
Janno Botman schaatste ook een persoonlijk record. Zijn 34,64 bracht hem op de zeventiende plaats.
N'tab was redelijk tevreden met zijn rit in Calgary. "Dit is de eerste keer sinds december vorig jaar dat ik een enigszins goede rit heb gereden", zei de schaatser die de Olympische Spelen van Beijing misliep bij de NOS. "Ik kreeg het niet op het ijs, dat was super frustrerend. Maar ik vind het spelletje mooi en dan is het mijn taak om hard ervoor te werken en te hopen dat het een keer op z'n plek valt."
Gat met de top
Het gat met de top op de 500 meter was nog wel aanmerkelijk, maar dat zet N'tab vooral aan om hard te trainen. "Ik zit zelf ook drie tienden boven mijn persoonlijk record. Die jongens die nu winnen heb ik allemaal wel eens verslagen. We moeten in Nederland het basisniveau omhoog brengen, dan kunnen we die gasten ook pakken."
Hein Otterspeer eindigde eerder zaterdag als tweede in de B-groep met 34,59. Stefan Westenbroek werd daarin vijfde met 34,72. Dat was voor hem een persoonlijk record.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
7 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
11 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
13 uur geleden