N'tab op achtste plek beste Nederlander op 500 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab is bij de wereldbeker in Calgary met 34,41 als achtste geëindigd op de 500 meter. Daarmee was de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma voor het eerst dit seizoen de beste Nederlander. De zege ging naar de Zuid-Koreaan Jun-ho Kim, die kwam tot 34,07.
Kim won de rit van Merijn Scheperkamp die met 34,43 tiende werd. Daarmee verbeterde hij zijn persoonlijke record nipt.
De 18-jarige Amerikaan Jordan Stolz werd tweede in 34,08. Dat was goed voor een wereldrecord junioren. Hij was ook net sneller dan de regerend wereldkampioen Laurent Dubreuil, die met 34,10 derde werd.
Persoonlijk record Botman
Janno Botman schaatste ook een persoonlijk record. Zijn 34,64 bracht hem op de zeventiende plaats.
N'tab was redelijk tevreden met zijn rit in Calgary. "Dit is de eerste keer sinds december vorig jaar dat ik een enigszins goede rit heb gereden", zei de schaatser die de Olympische Spelen van Beijing misliep bij de NOS. "Ik kreeg het niet op het ijs, dat was super frustrerend. Maar ik vind het spelletje mooi en dan is het mijn taak om hard ervoor te werken en te hopen dat het een keer op z'n plek valt."
Gat met de top
Het gat met de top op de 500 meter was nog wel aanmerkelijk, maar dat zet N'tab vooral aan om hard te trainen. "Ik zit zelf ook drie tienden boven mijn persoonlijk record. Die jongens die nu winnen heb ik allemaal wel eens verslagen. We moeten in Nederland het basisniveau omhoog brengen, dan kunnen we die gasten ook pakken."
Hein Otterspeer eindigde eerder zaterdag als tweede in de B-groep met 34,59. Stefan Westenbroek werd daarin vijfde met 34,72. Dat was voor hem een persoonlijk record.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden