N'tab baalt dat hij door rommelige ritten niet de snelste is
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab baalde van twee rommelige ritten op het olympisch kwalificatietoernooi die hem op de tweede plaats op de 500 meter deden eindigen. Daarmee moet de 27-jarige sprinter afwachten of hij in aanmerking komt voor een plaats in de Nederlandse schaatsploeg voor de Spelen van Beijing. "Ik baal ervan dat ik niet op 1 ben geëindigd", zei hij.
N'tab moest bij de eerste rit uitwijken voor zijn tegenstander Hein Otterspeer, die ten val kwam. "Bij de tweede raakte ik toch afgeleid. Misschien ben ik dan niet sterk genoeg om echt mijn eigen ding te blijven doen. Dat kan ik mezelf verwijten. Maar die eerste rit had ik 15 honderdste van een seconde harder kunnen rijden en had ik hier anders gestaan met een grote glimlach."
De sprinter greep vier jaar geleden naast een olympisch ticket door op het OKT twee keer vals te starten. Het schoot zelfs nog even door zijn hoofd toen Otterspeer in de eerste rit een valse start maakte. "De meest pijnlijke manier om dat te leren heb ik vier jaar geleden gehad. Ik dacht er nog even aan, maar probeerde daarna toch gewoon mijn ding te doen. Er wordt wel eens vaker vals gestart. Vaak doe ik het ook zelf, maar nu niet."
N'tab moet nu afwachten of zijn tweede plaats op de 500 meter voldoende is om bij de negen schaatsers te komen die Nederland mag afvaardigen naar China. "Ik ben niet kansloos, maar het is plek 13. Er moeten dus een aantal jongens zijn die dubbelen", hoopt hij op schaatsers die zich voor meerdere afstanden plaatsen. "Er is nog een kans, maar ik baal nu. Ik had had goede benen om hier hard te rijden. Zeker die eerste 500 meter had ik hard kunnen vliegen en dat lukt dan niet."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
6 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
12 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
16 uur geleden