
N'tab baalt dat hij door rommelige ritten niet de snelste is
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab baalde van twee rommelige ritten op het olympisch kwalificatietoernooi die hem op de tweede plaats op de 500 meter deden eindigen. Daarmee moet de 27-jarige sprinter afwachten of hij in aanmerking komt voor een plaats in de Nederlandse schaatsploeg voor de Spelen van Beijing. "Ik baal ervan dat ik niet op 1 ben geëindigd", zei hij.
N'tab moest bij de eerste rit uitwijken voor zijn tegenstander Hein Otterspeer, die ten val kwam. "Bij de tweede raakte ik toch afgeleid. Misschien ben ik dan niet sterk genoeg om echt mijn eigen ding te blijven doen. Dat kan ik mezelf verwijten. Maar die eerste rit had ik 15 honderdste van een seconde harder kunnen rijden en had ik hier anders gestaan met een grote glimlach."
De sprinter greep vier jaar geleden naast een olympisch ticket door op het OKT twee keer vals te starten. Het schoot zelfs nog even door zijn hoofd toen Otterspeer in de eerste rit een valse start maakte. "De meest pijnlijke manier om dat te leren heb ik vier jaar geleden gehad. Ik dacht er nog even aan, maar probeerde daarna toch gewoon mijn ding te doen. Er wordt wel eens vaker vals gestart. Vaak doe ik het ook zelf, maar nu niet."
N'tab moet nu afwachten of zijn tweede plaats op de 500 meter voldoende is om bij de negen schaatsers te komen die Nederland mag afvaardigen naar China. "Ik ben niet kansloos, maar het is plek 13. Er moeten dus een aantal jongens zijn die dubbelen", hoopt hij op schaatsers die zich voor meerdere afstanden plaatsen. "Er is nog een kans, maar ik baal nu. Ik had had goede benen om hier hard te rijden. Zeker die eerste 500 meter had ik hard kunnen vliegen en dat lukt dan niet."
Meer uit Sport
KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
15 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.
16 uur geleden