N'tab baalt dat hij door rommelige ritten niet de snelste is
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab baalde van twee rommelige ritten op het olympisch kwalificatietoernooi die hem op de tweede plaats op de 500 meter deden eindigen. Daarmee moet de 27-jarige sprinter afwachten of hij in aanmerking komt voor een plaats in de Nederlandse schaatsploeg voor de Spelen van Beijing. "Ik baal ervan dat ik niet op 1 ben geƫindigd", zei hij.
N'tab moest bij de eerste rit uitwijken voor zijn tegenstander Hein Otterspeer, die ten val kwam. "Bij de tweede raakte ik toch afgeleid. Misschien ben ik dan niet sterk genoeg om echt mijn eigen ding te blijven doen. Dat kan ik mezelf verwijten. Maar die eerste rit had ik 15 honderdste van een seconde harder kunnen rijden en had ik hier anders gestaan met een grote glimlach."
De sprinter greep vier jaar geleden naast een olympisch ticket door op het OKT twee keer vals te starten. Het schoot zelfs nog even door zijn hoofd toen Otterspeer in de eerste rit een valse start maakte. "De meest pijnlijke manier om dat te leren heb ik vier jaar geleden gehad. Ik dacht er nog even aan, maar probeerde daarna toch gewoon mijn ding te doen. Er wordt wel eens vaker vals gestart. Vaak doe ik het ook zelf, maar nu niet."
N'tab moet nu afwachten of zijn tweede plaats op de 500 meter voldoende is om bij de negen schaatsers te komen die Nederland mag afvaardigen naar China. "Ik ben niet kansloos, maar het is plek 13. Er moeten dus een aantal jongens zijn die dubbelen", hoopt hij op schaatsers die zich voor meerdere afstanden plaatsen. "Er is nog een kans, maar ik baal nu. Ik had had goede benen om hier hard te rijden. Zeker die eerste 500 meter had ik hard kunnen vliegen en dat lukt dan niet."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden