NSC'er Palmen volgt Achahbar op als staatssecretaris Toeslagen
DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Sandra Palmen wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën, verantwoordelijk voor Toeslagen. Zij volgt de uit onvrede opgestapte Nora Achahbar op, bevestigen bronnen na een bericht van WNL. Volgens ingewijden gaat Palmen dit weekend langs bij premier Dick Schoof. Later volgt een hoorzitting in de Tweede Kamer.
Palmen wordt verantwoordelijk voor de Douane, maar vooral het ingewikkelde toeslagendossier, inclusief de afhandeling van het schandaal met de kinderopvangtoeslag. De NSC-politica is geen onbekende op het departement. Haar 'memo', waarin zij indertijd als belangrijke ambtenaar waarschuwde voor de omgang met toeslagenouders, kreeg landelijke bekendheid.
Het is de tweede keer in korte tijd dat NSC iemand uit de Tweede Kamerfractie naar voren schuift om een bewindspersoon te vervangen. Folkert Idsinga stapte recent op als staatssecretaris van Fiscaliteit, waarna hij werd vervangen door Tjebbe van Oostenbrugge. Palmen zelf volgt dus Achahbar op. Diens vertrek leidde bijna tot een kabinetsval. Achahbar vertrok omdat zij door de polarisatie in reactie op aanvallen op Israëlische supporters haar werk als staatssecretaris niet meer kon en wilde uitvoeren.
Het is de verwachting dat NSC later op donderdag de naam van Palmen officieel bekend zal maken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
1 dag geleden