NSC'er Palmen volgt Achahbar op als staatssecretaris Toeslagen
DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Sandra Palmen wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën, verantwoordelijk voor Toeslagen. Zij volgt de uit onvrede opgestapte Nora Achahbar op, bevestigen bronnen na een bericht van WNL. Volgens ingewijden gaat Palmen dit weekend langs bij premier Dick Schoof. Later volgt een hoorzitting in de Tweede Kamer.
Palmen wordt verantwoordelijk voor de Douane, maar vooral het ingewikkelde toeslagendossier, inclusief de afhandeling van het schandaal met de kinderopvangtoeslag. De NSC-politica is geen onbekende op het departement. Haar 'memo', waarin zij indertijd als belangrijke ambtenaar waarschuwde voor de omgang met toeslagenouders, kreeg landelijke bekendheid.
Het is de tweede keer in korte tijd dat NSC iemand uit de Tweede Kamerfractie naar voren schuift om een bewindspersoon te vervangen. Folkert Idsinga stapte recent op als staatssecretaris van Fiscaliteit, waarna hij werd vervangen door Tjebbe van Oostenbrugge. Palmen zelf volgt dus Achahbar op. Diens vertrek leidde bijna tot een kabinetsval. Achahbar vertrok omdat zij door de polarisatie in reactie op aanvallen op Israëlische supporters haar werk als staatssecretaris niet meer kon en wilde uitvoeren.
Het is de verwachting dat NSC later op donderdag de naam van Palmen officieel bekend zal maken.
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
18 uur geleden