Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC'er Palmen volgt Achahbar op als staatssecretaris Toeslagen

NSC'er Palmen volgt Achahbar op als staatssecretaris Toeslagen

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Sandra Palmen wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën, verantwoordelijk voor Toeslagen. Zij volgt de uit onvrede opgestapte Nora Achahbar op, bevestigen bronnen na een bericht van WNL. Volgens ingewijden gaat Palmen dit weekend langs bij premier Dick Schoof. Later volgt een hoorzitting in de Tweede Kamer.

Palmen wordt verantwoordelijk voor de Douane, maar vooral het ingewikkelde toeslagendossier, inclusief de afhandeling van het schandaal met de kinderopvangtoeslag. De NSC-politica is geen onbekende op het departement. Haar 'memo', waarin zij indertijd als belangrijke ambtenaar waarschuwde voor de omgang met toeslagenouders, kreeg landelijke bekendheid.

Het is de tweede keer in korte tijd dat NSC iemand uit de Tweede Kamerfractie naar voren schuift om een bewindspersoon te vervangen. Folkert Idsinga stapte recent op als staatssecretaris van Fiscaliteit, waarna hij werd vervangen door Tjebbe van Oostenbrugge. Palmen zelf volgt dus Achahbar op. Diens vertrek leidde bijna tot een kabinetsval. Achahbar vertrok omdat zij door de polarisatie in reactie op aanvallen op Israëlische supporters haar werk als staatssecretaris niet meer kon en wilde uitvoeren.

Het is de verwachting dat NSC later op donderdag de naam van Palmen officieel bekend zal maken.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

10 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

10 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

11 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

13 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

13 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

13 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

13 uur geleden