Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NSC'er Joseph vindt sneuvelen pensioenplan 'ontzettend spijtig'

NSC'er Joseph vindt sneuvelen pensioenplan 'ontzettend spijtig'

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Agnes Joseph vindt het "ontzettend spijtig" dat haar voorstel om deelnemers inspraak te geven bij de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel niet is aangenomen. Dat heeft de parlementariƫr in een schriftelijke verklaring laten weten.

"De nieuwe pensioenwet raakt de bestaanszekerheid van miljoenen mensen, zonder dat zij hierover iets te zeggen hebben gehad", aldus Joseph. "Als het aan ons lag hadden de pensioendeelnemers bezwaarrecht gekregen bij het invaren van hun opgebouwde pensioenen. De Tweede Kamer heeft hierop een afweging gemaakt en helaas anders besloten."

Na de stemmingen zei een teleurgestelde Joseph dat ze "toch blij is dat er in eerste instantie 75 Kamerleden voor waren. Het is dan jammer dat het in de hoofdelijke stemming sneuvelt. Maar zo werkt de politiek".

'Pas net begonnen'

De NSC'er wil "uiteraard" door als Kamerlid. "Ik heb nog veel meer voorstellen, dit was er nog maar eentje. We zijn misschien pas net begonnen."

De Kamer stemde met een nipte meerderheid tegen het omstreden voorstel. Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken), tevens vicepremier namens NSC, had zich tegen het plan uitgesproken omdat het tot grote uitvoeringsproblemen zou leiden.

Meer uit Politiek

Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

6 uur geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

1 dag geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

1 dag geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

1 dag geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

1 dag geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden