NSC-top betreurt aftreden partijgenoot Idsinga
DEN HAAG (ANP) - NSC betreurt dat partijgenoot Folkert Idsinga heeft besloten op te stappen als staatssecretaris Fiscaliteit en Belastingen. Maar de partij respecteert "zijn persoonlijke besluit", meldt NSC in een verklaring.
Waarnemend fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven vindt zijn vertrek "echt enorm jammer. Vooral voor hem persoonlijk vind ik dit vreselijk. Ik wens hem namens de fractie van Nieuw Sociaal Contract veel kracht in deze moeilijke tijd. Nederland is nu een gedreven en kundig bestuurder armer." Vicepremier voor NSC en minister van Sociale Zaken Eddy van Hijum laat zich in soortgelijke bewoordingen uit.
Beiden prijzen hem als een vakman op het gebied van fiscale zaken en iemand met grote ambities, onder meer bij de hervorming van het belastingstelsel. Naast deze complexe herziening, hield hij zich bezig met het vereenvoudigen van het veelbesproken toeslagenstelsel en met het rechtsherstel bij box 3. Wie dit pakket gaat overnemen, is nog niet duidelijk.
Beleggingen
De partij benadrukt dat Idsinga zich volledig aan de geldende regels heeft gehouden voor het melden van particuliere financiële belangen van bewindspersonen. Dat gebeurde in volledige overeenstemming met onder andere de landsadvocaat, de formateur en de minister-president, staat in de verklaring. "Folkert heeft daarnaast van diverse kanten advies ingewonnen. Hij is hierbij dus niet over een nacht ijs gegaan. Als Kamerlid heeft Folkert al alles op afstand gezet en ging hierbij dus verder dan verwacht."
Volgens NSC zijn de verdachtmakingen van de laatste tijd op niets gebaseerd. Het gaat om beleggingen waarop hij in zijn functie als staatssecretaris geen invloed had kunnen uitoefenen. Iedereen zal dat kunnen zien als hij zijn beleggingsportefeuille heeft geopenbaard, zoals Idsinga heeft aangekondigd, stelt de partij.
De partij die is opgericht door Pieter Omtzigt, nog steeds afwezig door ziekte, laat zich altijd voorstaan op goed bestuur en transparantie. Idsinga meldde dat hij over zijn besluit contact heeft gehad met Omtzigt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).
3 dagen geleden